Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Videokonference

| 29. 9. 2009

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

videokonference01m

Moderní technologie mění svět. Možnost jednat z “očí do očí” s tím, že ušetřím čas jinak strávený na cestách, byla ještě před nedávnem vizí vzdálené budoucnosti. Ale pojmy jako videokonference, telekonference nebo online konference jsou již dnes běžnou realitou a pomocí videokonferenčních zařízení můžeme být bez cestování v kontaktu se zákazníky nebo partnery vzdálenými desítky či tisíce kilometrů.

Videokonference je zvukové a obrazové spojení dvou či více stran, které umožňuje sdílení prezentovaných dat. Nejčastěji slouží videokonference pro interní komunikaci mezi pobočkami jedné firmy, ale stále častěji se využívá pro komunikaci se zákazníky a partnery při řešení obchodních otázek, konzultací či technické pomoci. Velké možnosti nabízí v oblasti vzdělávání.Videokonferenční systém obsahuje videokonferenční jednotku se speciální kamerou, rozhraní pro připojení dalších signálových vstupů a připojení na komunikační kanály. Preferovaným komunikačním kanálem je dnes stále dostupnější datové spojení pomocí IP protokolů přes sítě LAN a WAN, tradiční telefonní Euro ISDN spojení je stále podporované. Cílem videokonference není pouze přenést obraz a zvuk řečníka, ale stále častěji i obraz z dalších kamer, videozáznam, prezentace z počítače nebo obrázky z dokumentové kamery. Videokonferenční sestava je tak součástí celého prezentačního řetězce.

AV Media prodává, instaluje, udržuje a pronajímá konferenční systémy všech velikostí nejdůležitějších světových výrobců Polycom a LifeSize.

Pokud máte zájem dozvědět se o videokonferencích více, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu praha(zavináč)avmedia.cz. Naši konzultanti se Vám budou rádi věnovat a navrhnou vhodné řešení odpovídající Vašim potřebám.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz