Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Videotechnika, komunikační technika

| 30. 9. 2009

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

MiniDV kamery

 • Typické vlastnosti:
  Nízká hmotnost
  Malé rozměry
  Snadná obsluha
 • Ideální pro:
  Záznam školení a tréninků
  Cestování
  Snímání statických akcí (operace atd.)

Kamery DVCAM, Betacam SP a Digital Betacam

 • Typické vlastnosti
  Robusní konstrukce
  Vyměnitelné objektivy
  Široké využití
  Pokročilé funkce
 • Ideální pro:
  Snímání řečníků s přenosem na plátno
  Dokumentaristiku
  Vícekamerové natáčení

Intercom

 • Umožňuje:
  Hlasovou komunikaci vzdálených pracovišť
  Obousměrnou komunikaci
  Několik komunikačních „větví“
 • Ideální pro:
  Koordinaci náročné akce
  Hlasité akce, koncerty, konference a produkce

Kamerový přenos se záznamem

20

Kamery se dnes staly běžnou součástí prezentační techniky. Nedovedeme si bez nich představit zdařilou konferenci, kulturní nebo sportovní akci, módní přehlídku, případně školení.

Malé digitální kamery

Díky svému rozměru jsou snadno transportovatelné, jsou lehké a skladné. Záznam lze ihned velmi jednoduše přehrát. Doporučujeme pro cestování, školení, snímání akcí na krátkou vzdálenost.

Poloprofesionální a profesionální kamery

Pro akce většího rozsahu doporučujeme použití jedné nebo více profi kamer. U těchto strojů lze podle potřeby měnit objektivy za dlouhé (pro přenesení detailu řečníka na plátno), nebo naopak široké (natáčení ve stísněných prostorech). Kamery lze osadit studiovým vybavením nebo je přes střihovou režii využít k pořízení vícekamerového záznamu.

Intercom - komunikační zařízení

Intercom (zažitý název) se používá především pro dorozumívání vzdálených pracovišť při produkcích, konferencích, show apod. Prostě všude tam, kde je potřeba mít k dispozici velmi spolehlivou, kvalitní hlasovou komunikaci. Potřebujete-li v rámci akce živě komunikovat mezi režii a zákulisím, kameramany atd., je použití tohoto zařízení na místě.

Komunikační stanice se umísťuje obvykle na opasek a napojí se na ni „headset“ (náhlavní souprava = sluchátka s mikrofonem). Headset má obsluha na hlavě a dostává do něj pokyny od režie, pomocí mikrofonu sděluje zpětně svůj komentář.

Díky vícekanálovému systému lze, „větev“ kamaramanů mít oddělenou od ostatních pracovišť tak, aby pokyny režie narušily ostatní a naopak. Nabízí se jak drátový, tak i bezdrátový komunikační systém.

Významné akce si zaslouží kvalitní záznam

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz