Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Audiotechnika

| 30. 9. 2009

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

Ozvučení pro výstavy

plazmové displeje s integrovanými reproduktory
menší přídavné reproduktory na stěnu či na stativ

Ozvučení konference

důraz na srozumitelnost mluveného slova
výkonné mobilní reproduktory

Ozvučení pro velké akce

řešení na míru
špičkový zvuk
dostatečný výkon i pro velké haly

Aby všichni dobře slyšeliKvalitní ozvučení

22

Jakákoli prezentace se dnes již neobejde bez moderních zobrazovacích technologií. Vizuání vjem však mnohdy bývá pouze polovinou informace. Podstatnou součástí každé akce je také zvuk.

Jakmile organizujete konferenci či společenskou akci pro více osob, je nutné pamatovat na kvalitní ozvučení pomocí výkonných reproduktorů.

Zvuk na výstavním stánku

Dokáže přitáhnout k Vaší expozici kolemjdoucí návštěvníky.

Některé zobrazovače používané na výstavách a veletrzích již mají reproduktory integrovány, typicky to jsou plazmové displeje a jsou vhodné na ozvučení nejbližšího okolí. U jiných je nutné zajistit ozvučení plochy dostatečnými reproduktory, které však mohou být vhodně zaintegrovány do prostoru stánku a podtrhnou tak jeho vzhled.

Základní ozvučení

I na menších akcích byste však měli pamatovat na alespoň základní ozvučení. Zejména pokud je Vaše prezentace doplněna videoukázkami či zajímavými zvukovými efekty, které jsou užitečné pro upoutání pozornosti posluchačů.

Zvuk pro velké akce

Na výběr je velké množství zařízení dle výkonu, velikosti, možnosti uchycení apod. Problémem není ani ozvučit předvolební míting nebo koncert živé kapely či jednotlivého zpěváka dokonce i na Letecké pláni. Jstejně tak jsme schopni pomoci playbackem, half-playbackem nebo jejich kombinací s živým vystoupením.

Pro ozvučení takto náročných akcí a prostor – velkých kongresových sálů, divadel, kinosálů, volných prostranství atd., používáme vybavení od špičkových renomovaných firem jako jsou firmy AUDIO TECHNICA, AKG, AMEK, COUNTRYMAN, JBL, MEYER SOUND, SENNHEISER, SOUNDCRAFT, TOMCAT apod.


Mikrofony drátové

 • Ideální pro:
  Předsednické stoly

  Včetně stolních stojánků nebo státivů
  Řečnické pulty

  Mikrofon s ohebným držákem / „husí krk“ (polohovatelný)
  Individuální stoly delegátů

  Konferenční mikrofony

Mikrofony bezdrátové

Ruční mikrofony

 • Ideální pro:
  Klasické prezentace
  Předávání slova
  Dotazy z pléna
  Klopové mikrofony
 • Ideální pro:
  Všechny druhy živého vystoupení, které vyžadují malé, „neviditelné“ mikrofony

Náhlavní mikrofony

 • Ideální pro:
  Situace, kdy nechcete být omezení v
  gestikulaci a pohybu
  Živou a dynamickou prezentaci

Neničte si hlasivky

24

Mikrofony

Zesílení mluveného slova řečníků nebo prezentujících je vhodné pro větší auditoria nebo pokud hovořící nemá příliš silný hlas. Široká škála mikrofonů nám v dnešní době nabízí druhy a typy mikrofonů, které jsou vhodné pro určité využití a umístění.

Drátové mikrofony se používají, je-li řečník vázán na určité místo, u kterého mluví (předsednický stůl, řečnický pultík, stůl delegáta, kde se dělí o konferenční mikrofon).

Bezdrátové mikrofony umožňují mobilitu řečníka a umožňují také mobilitu samotného mikrofonu, pro případné otázky a odpovědi. Při využití klopové nebo náhlavní sady dodávají navíc volnost rukou pro prezentování nebo další činnost (operace atd.).

Při větších akcích je vhodné používat více typů mikrofonů, které jsou kombinované dle plánovaného programu na jevišti i v auditoriu. Kompletní bezdrátová mikrofonní sada zajistí uživateli volbu za všech 3 možných typů mikrofonu (ruční, klopový, náhlavní).

Zdroje a záznamy zvukového signálu

Při plánování konference, galavečeře nebo vystoupení si určete, na jakých médiích budou dodány zvukové stopy a příspěvky, které je nutné prezentovat. Podle toho je pak vhodné určit si přehrávací zařízení, nebo-li zdroj signálu. Pokud chcete zvukovou stopu celé konference nebo individuálního řečníka nahrát a uchovat pro pozdější využití, je vhodné zvolit takový zdroj, který Vám umožní následnou a pohodlnou editaci.

Bez zdroje se nehraje…

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz