Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Komunikace na dálku v AV Media

| 22. 12. 2010

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

Spoustě Čechů vadí nutnost dojíždění do práce.
Desetina z nich cestuje přes 1,5 hodiny denně.

Co Čechům nejvíce vadí? To zjišťoval průzkum společnosti Reed Specialist Recruitment. Především mnoho schůzek a dlouhé každodenní dojíždění do práce, ať už autem nebo hromadnou dopravou. Za poslední roky se významně změnil pohled na práci z domova – volá po ní stále více lidí, skoro polovina dotázaných. Klíčové na celé situaci je, že většina dnešních zaměstnanců vyžaduje pružnost – chtějí mít možnost zvolit si takové pracovní prostředí, které nejlépe vyhovuje jejich životnímu stylu, požadavkům a pracovním cílům. Potvrzují to i čísla z průzkumu: 43 procent lidí by chtělo zcela ukončit tradiční model „od devíti do pěti” a nahradit jej pružnějším modelem, např. prací na dálku.

Zdroj: www.idnes.cz

Pozice VIDEOKONFERENCÍ

Jonathan Edwards, analytik pro oblast komunikační  infrastruktury v podnicích ve společnosti IDC, komentuje pozici videokonferencí slovy: „videokonferenční trend bude v tomto desetiletí akcelerovat, neboť firmy ocení úspory času i financí, lepší možnosti týmové spolupráce a služeb zákazníkům i nalezení kompromisu mezi osobním a pracovním životem zaměstnanců, které jim tato technologie přináší. Videokonference si získá pevnou pozici při realizaci porad, individuálních jednáních v týmech, komunikaci uvnitř firmy a ve vzdělávacích aktivitách. Firmy nyní čeká úkol naučit svoje zaměstnance, aby videokonferenční řešení aktivně používali a aby je přijali jako alternativu k cestování.”

Zdroj: www.computerworld.cz

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz