Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Máme první zkušenosti

| 8. 8. 2011

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

 zkusenosti_img_1
 video2
 
PaedDr. Luděk Štíbr,
ředitel Gymnázia

Zikmunda Wintra, Rakovník

Jsme si vědomi, že z tradice a istorie nelze žít, zvláště v podmínkách 21. století. Proto se škola neustále modernizuje, průběžně doplňujeme
vybavení pomůckami, aplikujeme nejnovější poznatky didaktiky, snažíme se ve své každodenní práci studenty kvalitně připravovat na požadavky současné doby. Naším cílem do budoucnosti je zavedení interaktivní výuky jako naprosto běžné součásti výchovně zdělávacího procesu na škole. Samozřejmě i s technickým zabezpečením.

Na naší škole dnes máme tři SMART Boardy s připojením na internet, dvě v učebnách přírodopisu a jazyků a jednu na prvním stupni. Do těchto tříd chodíme jen omezeně. Nejčastěji se chodíme koukat na videa a sem tam učitelé něco zapíší nebo vyhledáváme na internetu. My sedíme v lavici, zapisujeme si do sešitů nebo se prostě koukáme na tabuli. Je to fajn, docela nás to baví. No a paní učitelka ve 3. A SMART Board už dva roky využívá dokonce každý den i jiným způsobem. Vím to, mám tam bráchu, a strašně rád ve škole chodí k tabuli.

 zkusenosti_img_2

Interaktivní tabule v jazykové učebně mě nejdříve překvapila. Bylo super používat již vypracované pracovní listy nebo odkazy na internetu k výuce jazyků, kterých je opravdu hodně. Mé žáky to ze začátku opravdu bavilo. Jazyk je předmětem mnoha metod, a proto jsem se začala na hodiny systematicky připravovat a více didakticky využívat nástroje tabule. Příprava mi nejdříve zabrala hodně času, ale dnes, po jednom roce, už staré  digitální přípravy přizpůsobuji. Pro svou výuku hledám často inspiraci na www.veskole.cz a využívám i profesionálně připravený obsah. Moji kolegové zatím mé kroky příliš nesdílí a zůstali u pouhého zobrazování a zakreslování informací. Pevně ale věřím, že bude více možností tabuli využívat a že se kolegové přidají.

 zkusenosti_img_3
 Naše škola patří mezi nejstarší školy v regionu, přesto se snažíme, aby zapojení moderních technologií bylo co nejširší. Využíváme tři interaktivní tabule SMART Board jako běžnou součást výuky. Od zavedení interaktivní výuky si slibuji větší atraktivnost, variabilnost a pestrost předmětů, širší zapojení studentů a také větší zájem mých pedagogů o další vzdělávání. Na začátku jim pomáhají interaktivní CD-romy a interaktivní učebnice. Nadále však očekávám jejich větší zapojení a přípravu digitálních výukových hodin. Již po prvním roce naše cesta přitáhla pozornost mnoha rodičů.    

 puzzle_1
         
SMART Board

SMART Notebook

Robotel Symposium

Vyučování s digitálními technologiemi probíhá v klasických předmětech. Přiveďte své výukové hodiny k životu. Digitální prostředí pro přípravu učitele. Nekonečný potenciál učení s multimédii. Digitální jazyková laboratoř pro skutečně efektivní a intenzivní výuku cizích jazyků. Žáci mnohem více mluví a procvičují.

zkusenosti_images_1
zkusenosti_images_2

Lesson Activity Toolkit (LAT)
Připravujte výukové aktivity tím nejjednodušším způsobem.


Galerie
Databáze nejen  interaktivních
objektů a flashových nástrojů. Využijte hotové digitální materiály podporující názornost.

zkusenosti_images_4
zkusenosti_images_5
Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz