Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Jsme příkladem ostatním

| 8. 8. 2011

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

 priklad_1
 video3
 

Mgr. Jana Neudertová,
ředitelka ZŠ Ratibořická, Praha 9

Jsem moc ráda, že interaktivní výuka je pro naše učitele a pro naše žáky samozřejmostí. Důležitý je také zájem rodičů o naši školu. Nemáme problém naplnit první třídy a nebojíme se ani velkého odchodu žáků na víceletá gymnázia - noví žáci k nám přicházejí nejen do šestých ročníků, ale podle možností doplňují i další třídy na 2. stupni.

Mgr. Eva Holá,
zástupkyně a ICT koordinátorka ZŠ Ratibořická, Praha 9

Jsem hrozně ráda, že se interaktivní tabule, hlasování, malé netbooky a další pomůcky používají právě na naší škole. Ke své radosti mám dva velké důvody. Zaprvé jsou děti všude obklopeny digitálními technologiemi, a tak není myslitelné, aby se právě škola používání těchto technologií vyhýbala. Druhý důvod je ten, že se do výuky podpořené technologiemi u nás na škole zapojilo odhadem 75 % vyučujících, které to neuvěřitelně semklo. Pracují na svém vzdělávání a svůj styl výuky přiblížili způsobu myšlení dnešních dětí, což zlepšuje atmosféru ve škole.

Nejvíce mě baví pracovat se SMART Notebookem a hlasováním. Je to rychlejší odpověď a je to zábavnější. Pro spolužáky už jsem vytvořila hodně věcí a jsem ráda, že je to baví. Je na tom úžasný to, že si můžu zahrát na paní učitelku. Ta hodina je hned barevnější. Sedmáci dokonce pracují v hodině na svých noteboocích nebo i ve skupinách. My s nima pracujeme hlavně ve fyzice nebo přírodopisu, třeba s napojenýma čidlama měříme teplotu nebo zkoumáme pohyb. Ve škole se nenudím a doma našim všechno ukazuju na flashce.

 priklad_2

Po dvaceti letech, co učím, se žáci opravdu perou, kdo půjde k tabuli. Kromě interaktivní tabule jsem si poslední dobou oblíbila práci s digitální třídou, kde žáci pracují na žákovských netboocích nejenom individuálně, ale i ve skupinách. Výhodou je okamžité prezentování toho, co vytvoří, ostatním. Využívám všechny dostupné technologie každý den ke zkoušení, procvičování, k výkladu učiva i na závěr při opakování. Do svých digitálních materiálů zapojuji také stránky se zpětnou vazbou, cvičení podporující zvídavost a aktivitu žáka. Výuka s novými technologiemi mě opravdu baví a motivuje dál pracovat na svém rozvoji.

 priklad_3

Pro interaktivní výuku máme velmi dobré vybavení. Máme interaktivní tabule, vizualizéry, hlasovací zařízení Response, ale i celou digitální třídu, kde je hlasování součástí softwaru k organizaci výuky, monitorování a sbírání digitálních souborů. Dále máme na prvním stupni SMART Table a ve výuce přírodních věd využíváme čidla PASCO. Práce s interaktivní tabulí je pro naše žáky i učitele samozřejmostí a výuka je mnohem názornější. Buduje se tak daleko lepší vztah mezi učitelem a žáky. Učitelé se chtějí věnovat dalšímu plánovanému vzdělávání na odborných školeních. Čerpají z množství dostupných zdrojů, ze kterých skládají své digitální přípravy a konzultují je společně na metodických předmětových poradách. Interaktivní výukou žije celá škola, není izolovaná v jednotlivých učebnách. Mým úkolem je odměňování a motivace pedagogů školy. Ke kvalitnímu výkonu práce potřebují mít zajištěny fungující technologie, jednotné digitální prostředí a snadný přístup k úložišti digitálních materiálů školy.

 

 puzzle_2
SMART Classroom Suite
Příprava učitele, organizace hodiny, kreativita a hodnocení žáků pomocí jednoho nástroje. Propojení a vzájemná komunikace interaktivní tabule a žákovských netbooků.

notebookŽákovské počítače
Práce s počítačem je pro dnešní děti přirozenou činností, je to něco, co je zajímá a k čemu mají blízko, tak proč toho plně nevyužít na poli školy? Žák v digitální třídě je vybaven sadou moderních učebnic a pracovních sešitů a současně osobním netbookem či notebookem spolu s multimediálními interaktivními učebnicemi ve formě žákovské licence. Systém s odborně a didakticky připraveným vzdělávacím obsahem tak umožňuje kombinovat různé formy materiálů a rozšiřuje možnosti práce během vyučování, ale zároveň i doma při přípravě žáka. Žáci se učí informace třídit, organizovat, sdílet a pracovat s nimi.
Pro první stupeň ZŠ doporučujeme dotykové Intel Classmate PC, na druhý stupeň ZŠ a pro nižší ročníky víceletých gymnázií jsou vhodné netbooky. Pro středoškolské studenty už se obvykle vyplatí zvolit nějaký z levnějších běžných notebooků.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz