Nacházíte se: Segmenty > Veřejná správa > Komunikace s občany > Informační centrum

Informační centrum

Kde se ubytovat? Kam za zábavou a kulturou? Co zajímavého ve městě najdete?

Všechno se vším souvisí – tímto tématem se začíná zabývat celá řada měst a krajů. Příkladem mohou být města, která si uvědomila, že kvalitní a profesionální přístup k občanům a turistům je nedílnou součástí toho, jak zvýšit svou konkurenceschopnost vůči ostatním městům. Tyto kroky mohou postupně pomoci v dalším rozvoji regionu a města. Počátkem takové myšlenky je vybudování moderního informačního centra, které umožní zvyšovat spokojenost a zájem návštěvníků nebo občanů města o region, ale hlavně zajistit kladnou odezvu a přízeň do budoucna.

Hlavním úkolem informačního centra je poskytovat občanům komplexní informace o službách v oblasti svého působení. Díky vzájemné spolupráci mezi městským úřadem a informačním centrem získá občan aktuální podklady o regionu nebo ostatních zajímavých událostech. Návštěvníci informačního centra získají snadný přístup k materiálům o ubytování, zajímavých turistických cílech, památkách, zábavě, ale i k obecným informacím, jako jsou dopravní informace, informace o zdravotní péči apod. Některá turistická centra poskytují další nadstandardní služby, jako je zapůjčení průvodcovského systému s navigací GPS nebo elektrokola pro snadný a ekologický přesun k určenému výletnímu cíli. Nabídka služeb informačního centra se může dále rozšiřovat ke spokojenosti občanů a turistů.

Příklady efektivního sdílení informací:

Turistický multimediální průvodce města
V informačním centru si lze díky novým moderním nástrojům prohlédnout zajímavosti města, které kombinují mluvený a obrazový výklad s multimediálním obsahem. Díky tomuto obsahu lze propojit užitečné informace, historické zajímavosti s vizualizacemi, videi nebo fotografiemi. Všechny informace jsou dostupné v jediném zařízení v podobě plazmových zobrazovačů. Turista si sám může vybrat části města či regionu, které bude chtít navštívit. S multimediálním obsahem se ve městě vaši občané nebo turisté nikdy neztratí a budou mít stále aktuální přehled o všech dostupných aktivitách.

komunikace55

Informační kiosky
Nejen prohlídka jednotlivých expozic, ale i získání požadovaných informací o nich je to, proč navštěvujeme tyto prostory. Informační kiosky slouží ke snadnému přístupu k informacím. Každý návštěvník informačního centra má možnost výběru jazykové mutace a obsahu. Návštěvník si vybere jen tu část informací, která ho aktuálně zajímá.


komunikace66

Města s audioprůvodcem
Plánujete-li prohlídkovou trasu vaším městem a nechcete, aby turisté v ulicích komplikovaně listovali tištěnými průvodci, využijte možnosti, jak si informace o památkách budou moci kdykoli vyslechnout. V informačním centru si návštěvníci města zapůjčí „průvodcovská sluchátka“, která jim umožní bezproblémovou prohlídku celého města či obce.