Nacházíte se: Reference > Kultura - muzea

Kultura-Muzea

Projekt Science On a Sphere, aneb nevšední pohled nejen na Zemi

Datum realizace: 2013

Projekt „Věda na kouli“ neboli Science on a Sphere (SoS), který vznikl v roce 2007 na základě myšlenek vědce Dr. Alexandra MacDonalda z NOAA (Národní úřad pro oceán a atmosféru), patří mezi nejpozoruhodnější inovace v oblasti vzdělávání obecně. Sférické výsledky týkající se měření nejrůznějších jevů na celé zeměkouli se prezentují na fyzické kulové projekční ploše znázorňující Zemi, kterou je možné přirozeným způsobem obcházet, zkoumat, prohlížet a ovládat. Po celém světě tak vznikají jakási sférická kina, která nakonec mají daleko širší uplatnění než jen pro NOAA.

Celý článek...
 

Košický národní poklad: Muzeum jako v pohádce

Datum realizace: 2013

Ač je to k neuvěření, i v současné době lze nalézt poklad jako v pohádce.

Bylo nebylo... Jednoho krásného dne roku 1935 se v Hlavní ulici 68 v Košicích nalezla malá skříňka. Na první pohled se hned zdálo, že je určitě vzácná, protože byla ozdobná a byla velmi krásná. Po jejím otevření se však ukázalo, že je v ní doslova a do písmene poklad...

Celý článek...
 

Národní technické muzeum otevřelo nové expozice

Datum realizace: 2013

Národní technické muzeum (NTM) je nejvýznamnějším expozičním stánkem pro technický rozvoj nejen v rámci naší země, ale i mimo ni. Expozice v NTM představují to nejlepší, co bylo během posledních staletí vytvořeno v oblasti vědy a techniky.

Po rozsáhlé rekonstrukci, která začala krátce po revoluci, otevřelo NTM tematické expozice zaměřené na naprosto základní jevy, jako je fyzika, chemie, vnímání času a fotografie. V NTM můžete v současné době navštívit již 12 unikátních stálých expozic, které se po velké rekonstrukci otevřely všechny najednou. Společnost AV MEDIA, a.s. realizovala ve spolupráci s M PLUS, s.r.o. tři z těchto nových expozic – jedná se o expozici Měření času, Chemie kolem nás a Fotografický ateliér. Na prvních dvou expozicích spolupracoval Ak. arch. Jiří Javůrek z SGL PROJEKT, s.r.o., na expozici Fotografického ateliéru pak architektonický ateliér ADR.

Celý článek...
 

Zetor Gallery: Muzeum a školící centrum

Jeden z neúspěšnějších, původně českých, výrobců Zetor se rozhodl otevřít svou vlastní Galerii Zetor. Jedná se doslova o výkladní skříň tradice a úspěchů společnosti Zetor, která slouží nejen jako jakési muzeum s historickou retrospektivou traktorů Zetor, ale i jako obchodní nástroj pro prodejce, protože obsahuje i kompletní výstavu nejmodernějších typů těchto výjimečných traktorů.

Prostor pro galerii je přímo v čele hlavní výrobní haly továrny Zetor v Brně. Jedná se o moderně pojatý přístavek k továrnímu komplexu, který celkové oživuje industriální zástavbu celého areálu.

Celý článek...
 

Vlastivědné muzeum Olomouc

Datum realizace: 2012

Nově zrekonstruované expozice nabízí návštěvníkům nevšední zážitek. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti. Nová historická expozice vypráví příběh patnácti století města Olomouce, expozice Příroda pak seznamuje návštěvníky s místy od nížin v okolí Olomouce až po Králický Sněžník.

Celý článek...
 

Africké muzeum Holice

Datum realizace: 2011-2012

V roce 1966 byl v Holicích, rodném městě nejslavnějšího českého cestovatele, místními občany postaven Památník Dr. Emila Holuba. Od svého otevření fungoval v podstatě beze změn 44 let, do roku 2010. Během této doby jej navštívilo 1 406 000 návštěvníků.

V roce 2008 vznikl projekt Rekonstrukce Památníku Dr. Emila Holuba spojená s vytvořením nové expozice. Finanční prostředky na uskutečnění projektu byly získány na základě rozhodnutí Regionální rady regionu soudružnosti Severovýchod a dotace byla poskytnuta z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Autorem návrhu nové expozice se stal ak. arch. David Vávra. V listopadu 2010 se pro širokou veřejnost uzavřely brány staré expozice. Je paradoxem, že posledními „návštěvníky“ se stali zloději, kteří z expozice muzea odcizili několik cenných exponátů.

Celý článek...
 

Modré Hory

Datum realizace: 2010

Unikátní projekt s názvem Modré Hory vznikl na míru mikroregionu svazku obcí Modré Hory, které tvoří pět obcí - Němčičky, Bořetice, Kobylí, Vrbice a Velké Pavlovice. Hlavním cílem projektu byla podpora místního cestovního ruchu a rozvoj služeb, kultury a řemesel v regionech. Návštěvníci tak mohou využívat prvotřídní komfortní služby, které jim tento nový projekt přináší. Hlavní myšlenkou je informovanost návštěvníka. Jak zajistit, aby návštěvník již v první fázi plánování návštěvy dané oblasti dostal kvalitní informace o ubytování, zajímavostech, kulturních památkách? Odpovědí na tuto otázku je informační systém, který propojuje dva okruhy - webový portál www.modrehory.cz a informační kiosky, které jsou umístěné v jednotlivých obcích Svazku Modrých Hor.

Propojení webového portálu a informačních kiosků
Celý článek...
 

Spolupráce s Národním muzeem

Společnost AV MEDIA úzce spolupracuje s Národním muzeem v rámci temporárních výstav.
Staré pověsti české
Celý článek...
 

Revitalizace bloku chmelařských objektů v Žatci, autor: architekt Jiří Vaníček

Projekt Revitalizace bloku chmelařských objektů na Pražském předměstí má kořeny již v roce 1997, tedy v době, kdy v rámci Chmelařského kongresu vzniklo v Žatci Chmelařské muzeum. Tehdy si někteří lidé začali uvědomovat, že desítky chmelařských budov, které toto předměstí i se svými komíny společně dotvářejí, mají svou historickou hodnotu a přitom brzo ztratí s nástupem modernizace výroby chmele svoji funkci. Provozy chmelařství se přesunuly do modernějších budov a ty staré mohou být prodány a nabídnuty k novému využití nebo budou postupně chátrat. Dodnes se chmelaři o budovy vzorně starali, ale udržovat budovy bez využití je na dnešní dobu dost drahý přepych. Je proto nutné pro tyto stavby najít nové využití, které by nezastřelo původní vhled chmelařských budov, ale zároveň umožnilo nový a rentabilní provoz.
Projektový tým Huml&Vaníček
Celý článek...
 

Chrám Chmele a Piva Žatec

Unikátní projekt, který využívá světové proslulosti žateckého chmele. Turistické centrum, které zahrnuje chmelařské muzeum, chmelový maják, bludiště, chmelový orloj a minipivovar má přilákat do kraje více turistů a celkově tak zvýšit cestovní ruch v kraji. Dominantou je 3D projekce ve výtahu, jediná svého druhu v Evropě. Interaktivní expozice má oslovit návštěvníky každé věkové kategorie.
Interaktivní podlaha
Celý článek...
 
Strana 1 z 2