Nacházíte se: Segmenty > Domácnosti > Novinky

Novinky

Pozvání na 18. ročník mezinárodního odborného semináře DŘEVOSTAVBY

16. - 17.4. 2014, areál VOŠ a SPŠ

 

Seminář je určen architektům, projekčním, investorským a realizačním firmám, které se zabývají problematikou dřevostaveb, ekologie a úsporami energií, řídícím pracovníkům resortu stavebnictví a dřevozpracujícího průmyslu, pedagogům odborných škol a široké odborné veřejnosti. Seminář je akreditován v rámci projektu celoživotního vzdělávaní členů České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a ohodnocen dvěma body.

 

61_prednaska_david_jakubec_cts_av_meda 38_zahajeni

 

 

Tematické okruhy:

Dřevo, jeho vlastnosti a ochrana

Materiály a polotovary používané pro dřevostavby

Vícepodlažní dřevostavby

Rekonstrukce dřevěných staveb

Úspory energií, vytápění, ekologické aspekty

Požární ochrana při realizaci dřevostaveb

 

V rámci programu představí 17.4. od 11:30 společnost AV MEDIA řešení HOME4Life.

 

42_zaplneny_sal 43_plny_sal

 


Více informací a registrační formulář na seminář naleznete zde.  

 

Rekonstrukce rodinného domu v Rudné u Prahy

Rekontrukce rodinného domu z 90. let 20. století nabízí svým majitelům komfortní bydlení, které splňuje jejich
požadavky a očekávání. Koncept "iteligentního domu" přináší více volného času pro rodinu, úsporu nákladů, ochranu
majetku, bezpečí dětí a je šetrný k životnímu prostředí.

 

Studie - Projekt - Realizace

Rozhodujícím momentem pro výsledný úspěšný koncept inteligentního domu je již samotná projektová dokumentace. Po zahájení samotné stavby je již přerod z běžného typu domu na chytrý většinou téměř nemožný, nebo se prodraží. V našem případě vznikal projekt již od počáteční myšlenky v úzké součinnosti architekta, projektanta a investora, což je ideální složení a načasování. Před samotným zahájením projektové činnosti získal investor podrobnou studii jak chytrý dům s řešením Home4Life funguje, jaké přináší svým uživatelům výhody a jaký objem investic si vyžádá realizace. Na základě podrobné studie si tak mohl investor udělat vlastní představu o přínosech chytrého bydlení pro svou rodinu a s ohledem na svůj životní styl.

 

Pohodlí – Tam, kde technologie slouží uživateli

Nezapomínejme, že v konceptu HOME4Life jsou technologie naším přítelem. Proto musí být veškeré ovládání jednoduché, intuitivní, srozumitelné pro každého člena domácnosti, bez ohledu na věk. Vše je integrováno do jednoduchého dotykového panelu, kde si uživatel v přehledném grafickém programu volí potřebné funkce a scénáře. Scénáře závisí na volbě uživatelů domu. V tomto projektu bylo navrženo několik světelných scénářů, ovládání žaluzií, dálkové ovládání vjezdové brány a vrat. Navíc mnohé scénáře provádí dům sám na základě různých situací nebo vlivem počasí. Velmi důležitým úkolem bylo začlenit techniku do interiéru tak, aby nenarušovala celkové architektonické pojetí a nekolidovala s navrženým designem.

 

holcicka_chodba holcicka_chodba_2

 

Bezpečí na prvním místě

Velký důraz je kladen především na bezpečí, a to nejen ochranu majetku, ale především bezpečí členů domácnosti. Proto byl v domě nainstalován elektronický zabezpečovací systém (EZS), elektronický protipožární systém (EPS), záplavová čidla proti vyplavení, kamerový systém s infračerveným přísvitem s nepřetržitým záznamem na HDD rekordér a videovrátný s Intercomem.

 

videovratny bezpeci

 

Předpověď počasí a úspora energií

Koncept HOME4Life šetří nejen váš čas, ale i vaše peníze. Detekce otevřených oken a automatická regulace vytápění zabraňují zbytečným únikům tepla a šetří tak provozní náklady. Inteligentní dům má však i jiné výhody. V době nepřítomnosti se automaticky přepne do úsporného režimu a naopak, před příjezdem domů lze teploty v domě opět vzdáleně přednastavit tak, aby se dům příjemně vytopil na zvolenou teplotu. Součástí domu je i meteostanice, která se stará o aktuální předpověď počasí.

meteostanice

 

Příjemně strávený čas s rodinou a přáteli

Přáním investora bylo nejen komfortní ovládání všech funkcí domu, bezpečí a úspory, ale především útulný domov, kde bude rodina trávit svůj volný čas. A to se podařilo. V domě bylo nainstalováno zónové ozvučení, které umožňuje jednotlivým členům domácnosti poslech hudby v jednotlivých místnostech. Díky multimediální knihovně si mohou velmi jednoduše vybrat oblíbenou skladbu, film nebo prohlížet rodinné fotografie, které mají uspořádané podle data a místa pořízení.

 

rodina pracovna

 

Seznamte se s konceptem HOME4Life na našem Youtube kanálu.

 

Na konci října proběhl seminář Interiéry 2013

Druhý ročník semináře Interiéry 2013 proběhl na konci října na VOŠ a SPŠ ve Volyni. Akce se zúčastnila široká odborná veřejnost z řad architektů, návrhářů a designerů. Součástí velmi bohatého programu byla i prezentace společnosti AV MEDIA, na téma "Chytrých domů z pohledu interiéu". Více o akci naleznete zde.

61_prednaska_david_jakubec_cts_av_meda 38_zahajeni
42_zaplneny_sal 43_plny_sal
 

Pozvánka na seminář Interiéry 2013

Odborný seminář, zaměřený na interiéry, proběhne 31.10.2013 na VOŠ a SPŠ ve Volyni.

Seminář je určen pro širokou odbornou veřejnost, především pro architekty, návrháře interiérů, výrobce a dodavatele interiérových prvků. Společnost AV MEDIA, jako partner akce, vystoupí s tématem inteligentních domů z pohledu interiéru. Více o semináři Interiéry 2013 na http://www.interiery2000.cz/program-2013

 pozvanka_interiery.pdf  ke stažení

 

Koncem dubna jsme se zúčastnili konference Perspektivy bydlení

Na konci dubna jsme se zúčastnili konference Perspektivy bydlení III - Technická zařízení budov. Konferenci pořádalo nakladatelství FCC Public s.r.o. Tématem naší prezentace byly mýty a fakta o chytrých domech. Celý program konference včetně prezentací naleznete na http://www.odbornecasopisy.cz/index.php?id_document=47766#Prednasky

49399 49400
 

Rodinný dům Oleško

Bydlení ve velkém městě je snem mnoha lidí. Ne však pro mladou rodinu, která naopak zvolila stěhování z hlavního města na venkov. Krásný pozemek v bývalé zahrádkářské kolonii, kde dříve stávala původní rekreační chata, již rodina vlastnila. V tomto ohledu bylo rozhodování rozhodně jednodušší. O to složitější se ukázal záměr investora postavit kvalitní, leč cenově dostupný dům pro čtyřčlennou rodinu s důrazem na ekonomický provoz a určitou nadčasovost technického vybavení. Volba generálního dodavatele nakonec padla na společnost WOOD SYSTEM, která jako jediná dokázala investorovi vyhovět po stránce architektonické, ale také v potřebné flexibilitě k realizaci zákazníkovy vize.

pict100080 pict100081

 

Čtěte více...

 Rodinny_dum_Olesko.pdf

 

Článek v časopisu Elektro, Automa a Světlo

V příloze časopisu Elektro, Automa a Světlo 2013 vyšel článek o třech způsobech ovládání chytrého domu. 

drevostavby

Čtěte více v článku Perspektivy_bydleni.pdf

 

Home4Life v časopisu Dřevo&Stavby

Ve druhém čísle časopisu Dřevo & Stavby, bydlení nové generace, vyšel článek zabývající se tématem konceptu řešení pro tzv. "chytré domy". Inspirujte se řešením Home4Life. Pokud vás zajímá více informací na téma inteligentního bydlení, zaregistrujte se k odběru newsletteru na našich webových stránkách.

Home4Life – respekt k vašemu životnímu stylu

Společnost AV MEDIA uvádí na trh koncept řešení v oblasti tzv. chytrých domů pod obchodním názvem Home4Life. Úkolem tohoto systému je přinést zákazníkovi maximální komfort bydlení a jednoduchou obsluhu při zachování vysoké úrovně dnešních moderních technologiích. Řešení je postaveno na čtyřech pilířích a jejich
vzájemném propojení a integraci do jednoho inteligentního celku. Jsou jimi: i-Elektro,Bezpečí, Prostředí a energie a Zábava.

drevostavby Snimek_obrazovky_2013-03-31_v_19.41.46

 

Dalším stavebním kamenem řešení jsou tři úrovně ovládání chytrého domu, které uživateli umožní mít svůj dům pod kontrolou kdekoliv a kdykoliv. Prostředkem k tomu je jednoduché, intuitivní grafické ovládání na dotykovém panelu. Cílem je, aby uživatel nemusel studovat obsáhlé manuály a dokumentaci a vždy jednoduše ovládal požadovanou funkci – a to jak z domu, tak i mimo něj.

www.home4life.cz

Dřevo & Stavby 2/2013

 

Pozvání na konferenci Perspektivy bydlení

24.4.2013, v rámci Stavebních veletrhů Brno, proběhne konference Perspektivy bydlení III - předpoklady nasazení chytrých technologií. Pořadatelem konference je vydavatelství FCC Public. Společnost AV MEDIA se jako partner konference představí s tématem HOME4Life - Mýty a fakta o chytrých domech. Účast na konferenci je zdarma po předchozí registraci na webových stránkách pořadatele

Anotace prezentace:

Inteligentní elektroinstalace ještě neznamená, že máme chytrý dům. Taktéž inteligentní pračka sama o sobě prádlo nevypere. Jaké jsou časté mýty a klišé v oblasti chytrých domů a jaká je skutečnost. Roztroušená inteligence nebo smysluplné spojení inteligentních technologií do jednoho celku. Seznámíme vás s konceptem Home4Life od společnosti AV MEDIA, který přináší opravdu inteligentní řešení pro chytré domy a byty

 

Audiovizuální technika v domácnosti

„Převzato ze speciální přílohy „Perspektivy bydlení“ časopisů Elektro 10/2012 a Automa 10/2012“

 

Audiovizuální (AV) technika provází člověka již více než 100 let. Začalo to hudebními válečky a prvními fonografy a dnes si užíváme 3D obraz a prostorový zvuk. Audiovizuální technika přináší lidem zábavu, informace a kulturní vyžití. Současná AV technika je více než kdy jindy úzce propojena se světem informační techniky a počítačů. Díky moderním technologiím a internetu jsou dnešní AV přístroje více či méně dalšími komponentami v síti. Stále však existuje skupina uživatelů, kteří dávají přednost čistému stereofonnímu zážitku z vinylových gramodesek nebo digitálních nosičů s vysokou kvalitou záznamu. Pro ně je určena skupina produktů, které zůstávají věrné tradičním principům. I sem však dosahuje chapadlo digitálního světa.

Televize nebo počítač

Většina televizorů na současném trhu není jen prostým přijímačem pozemního nebo satelitního vysílání, ale skutečným centrem domácí zábavy. Jsou vybaveny drátovým nebo bezdrátovým (WiFi) připojením do počítačové sítě a lze do nich instalovat aplikace podle vkusu uživatele. Prostřednictvím jednoduchého uživatelského menu lze využít např. služby virtuální videopůjčovny nebo zavolat kamarádovi na druhém konci světa prostřednictvím aplikace Skype. Kromě tradičního dálkového ovladače, reagují některé televizory na gesta a hlasové povely. Mávnutím rukou tak lze třeba přepnout program. Je to možná úsměvné, ale pro zdravotně postižené osoby je to skutečná pomoc. Současné trendy ukazují, že dříve či později bude televizor sloužit k řízení celé domácnosti. Koncept řešení představila společnost Google pod názvem Android@Home. Do televizoru je nainstalován program, pomocí něhož uživatel sleduje a ovládá např. osvětlení, žaluzie, topení a chlazení, spotřebu energie a jiné domovní technologie. K televizoru lze připojit i domácí spotřebiče, takže se nestane, aby v ledničce došla nějaká potravina. Sama to dá vědět prostřednictvím televizoru.

Vše je v „oblacích“

Slovní přesmyčka v názvu si pohrává se slovem „cloud“ jakožto všeobjímajícím datovým prostorem. Výrobci spotřební elektroniky stále více sázejí na distribuci hudby a videa prostřednictvím různých internetových služeb. Pokud byste si dnes koupili mobilní telefon bez datového tarifu, získáte jen bezcenný „kus železa“ s minimem možností oproti standardním přístrojům. Většina aplikací v telefonu je totiž bez přístupu k internetu k ničemu. Úspěch sociální sítě YouTube spočívá v jednoduché obsluze a hlavně v univerzálnosti. Aplikaci YouTube lze najít v televizoru, tabletu, telefonu, prostě všude, bez ohledu na to, jakého výrobce preferujete. Odtud je jen krůček k virtuálním prodejnám s hudbou a s filmy. Za poslední léta výrazně klesl počet prodaných hudebních nosičů, zatímco prodej z internetových prodejen mnohonásobně stoupl. Na druhou stranu je zde vztyčený ukazovák, varující před totální ztrátou soukromí. Naše data kolují v „cloudu“ a my musíme věřit prohlášení firem, že mají naše data pod kontrolou. Trend je však jednoznačný. Multimediální obsah bude uživatelům stále více dodáván datovými sítěmi a internetem.

Domácí síť

Moderní domácnost se neobejde bez drátové nebo rádiové sítě. Mnoho rodin disponuje více než jedním počítačem a také zařízení spotřební elektroniky nabízí síťové služby (obr. 1). Průkopníkem v tomto ohledu je nezisková organizace DLNA – Digital Living Network Alliance (www.dlna.org) založená v roce 2003. Dnes má více než 240 členů z řad více i méně známých výrobců spotřební a výpočetní elektroniky. Logo DLNA na výrobku značí, že tento výrobek splňuje určité standardy, které uživateli zaručují snadné zapojení a pokud možno automatické nastavení potřebných funkcí. Zprovoznění domácí sítě DLNA tedy zvládne i naprostý laik, a to je klíčovou vlastností, která dovoluje široké možnosti využití např. při archivaci a sdílení rodinných fotografií, bezdrátový tisk přímo z fotoaparátu, přehrávání internetových rádií, nákup hudby a filmů v internetových obchodech a mnoho dalšího. Vše, co dnes nabízí AV technika v inteligentní domácnosti, závisí na kvalitní domácí síti a dostupnosti rychlého internetu.

Svěřte svůj projekt odborníkům

Synergie audiovizuální a informační techniky (AV a IT světa) je dnes vidět na každém kroku. Koncept chytrého bydlení, které dnes nabízí mnoho firem, jako součást projektu nového domu či bytu, využívá AV techniku jako neviditelného společníka pro příjemné chvíle rodinné pohody, nebo přináší burácivý zážitek z domácího kina – záleží na přístupu k zákazníkovi. Jednou možností je nakoupit elektroniku v obchodě a poté si svépomocí vše zapojit a následně zprovoznit. I když se výrobci snaží udělat vše maximálně jednoduché, ne vždy je možné (nebo účelné) se obejít bez odborné pomoci. Uživatel se chce bavit a ne se trápit čtením tlustých příruček nebo složitým menu přístroje a stresovat se svými neúspěchy. Druhá možnost je svěřit výběr vhodné techniky a její instalaci odborníkům. V rámci novostavby je to dokonce více než prozřetelné. Projektant navrhne umístění televizorů, reproduktorů a přehrávačů, vymyslí strukturu domácí sítě a vše zakreslí do výkresu, který pak elektroinstalační firma promění v realitu. Mezinárodní asociace InfoComm (www.infocomm.org) se zabývá standardizací v oboru AV, kde se snaží definovat nejen, jak má být televizor optimálně daleko od diváka, ale nastavuje kvalitativní úroveň pro mnoho aspektů tak, aby uživatel dobře slyšel a dobře viděl. InfoComm má propracovaný systém celosvětově uznávaných certifikátů pro odborníky v oboru AV techniky pod názvem CTS (Certified Technology Specialist). Podobnou aktivitou se zabývá i asociace CEDIA (www.cedia.org), která jde ještě více do hloubky v rámci segmentu domácností.

Slovo závěrem

Za posledních několik dekád prošla audiovizuální technika překotným vývojem – od analogového světa k digitálnímu, od uzavřeného ke globálnímu. Je to vzrušující, neboť se stále posouvají hranice technických možností a člověk se nestačí divit, jaké vize se již staly skutečností a co již výrobci nově uvádějí do praxe. Koncept chytré domácnosti především řeší snadnou obsluhu při maximálním využití všech funkcí AV techniky tak, aby obsluhu zvládli všichni uživatelé, napříč generacemi. Na trhu figurují firmy, které jsou na koncept chytré domácnosti specialisté a v týmu odborníku se ujmou požadavků uživatelů. Vyplatí se svěřit jim svou domácnost do odborné péče. V oboru AV a IT již skončila éra domácích kutilů a amatérů.

David Jakubec, AV MEDIA, a.s.

Článek si můžete stáhnout ve formátu  PDF.pdf

 
Strana 1 z 2