Nacházíte se: Segmenty > Firmy > Novinky

Novinky

Tajemství skvělých prezentací

Pokud chcete zanechat při prezentaci okamžitý dojem, musíte co nejdříve donutit publikum zapojit obě poloviny mozku. Právě úvod však bývá nejslabší částí mnoha prezentací. Hlavní je, abyste publiku od prvních vteřin nabídli příběh, který se stane nedílnou součástí každé prezentace.

Mimochodem, nejlepší knihou na rozvíjení vlastních příběhů je podle trenéra prezentačních dovedností Nathana Golda beseller What’s your story Craiga Wortmanna. Mnoho lidí se snaží ukázat svou myšlenku či produkt na zdánlivě jasných příkladech. Ty ale ve skutečnosti rezonují vždy jen u určité části publika, protože i židli si každý představí úplně jinak.

mapa

Mnohem lepší je použít metaforu, přirovnání, analogii. Říct „vytvořili jsme přístroj, který mění vodu na peníze“ spíše než „máme malou přenosnou vodní turbínu”. Užitečným pomocníkem při hledání nových souvislostí mohou být obrázky, videa, myšlenkové mapy, grafy, poznámky, SWOT analýzy, schémata nebo jednoduché vizualizace. Tyto souvislosti a spojení vás mohou inspirovat k nečekaným asociacím a zajímavým příběhům.

Jaké jsou vaše silné a slabé stránky při prezentacích? Zde je šest nejobvyklejších prezentujících typů. Poznáváte se mezi nimi?

Více informací naleznete v článku, který vydává společnosti AV MEDIA, s názvem AV NEWS 01/2013 nebo si celý článek stáhněte Tajemství úspěšných prezentací? 

 

INSPIRED COLLABORATION

Na INSPIRED COLLABORATION vám představíme způsob výjimečné a inspirující spolupráce, který umožní zapojit všechny účastníky odkudkoliv a kdykoliv bez ohledu na to, jaké komunikační technologie používají.
Jedná se o způsob spolupráce, kdy jsou komunikační technologie zapojeny smysluplně a jejich použití napomáhá k dosažení společného cíle. Setkání je určeno pro všechny manažery, vedoucí pracovníky, HR a IT specialisty, lektory a trenéry, kteří mají zájem se dozvědět více o aktuálních možnostech efektivní firemní komunikace.
Kde: AV MEDIA, Pražská 63, Praha 10
Registrujte se na: www.avmedia.cz/setkanifirmy 

507d6da1e7e26-Collaboration

 

Tajemství úspěšných prezentací?

Podle nedávno publikované knihy Undisciplined 35 Years of Research autora Dominiqua Woltona se během jednoho dne odprezentuje až 30 milionů prezentací, které jsou v 97 % připravené v PowerPointu. Proč se PowerPoint používá v tak velké míře? A proč jsou prezentace připravené v PowerPointu tak oblíbené? 

Na tyto a ostatní otázky vám odpoví článek, který naleznete v časopise AV NEWS 04/2012 nebo si celý článek stáhněte zde  tajemstvi_prezentaci.pdf

vizualizace
 

Digitální generace DNES a ZÍTRA ve školách

Jsou dnešní firmy připravené na digitální generaci? Jaké jsou typické charakteristiky digitální generace a proč tomu tak je? Jaký lze očekávat úspěch a zařazení digitální generace v pracovním procesu? Na tyto a ostatní otázky vám odpoví článek, který je hlavním tématem v časopise AV NEWS 02/2012, který obdržíte koncem května 2012.

generace

Celý článek naleznete zde:  DIGITALNI_GENERACE.pdf

 

Komunikujte bez bariér!

Řešení SMART přináší uživateli naprosto přirozené pracovní zázemí, komfort při sdílení myšlenek a nadšení všech zaměstnanců ze smysluplných závěrů. Inspirujte se článkem, který byl publikován v AV NEWS 01/2012 a připravte si díky řešení SMART - POUTAVOU PREZENTACI!

zaujmi

Celý článek naleznete zde:  PREZENTUJTE_POUTAVE.pdf