Nacházíte se: Segmenty > Kultura > Digitální kina > Novinky

Novinky

V lednu proběhl již devátý Digital Cinema Meeting

14. a 15. ledna proběhl již devátý Digital Cinema Meeting, tentokrát ve velkém sále multiplexu Premiere Cinemas v Hostivaři. Zajištění akce se tentokrát ujala společnost AV MEDIA, člen UDK a integrátor hostivařského kina. 

IMG_2459_small IMG_2469-small

 

Více na www.digitalcinema.cz

 

28 kin odvysílalo přenos Rusalky z Metropolitní opery

34 kinosálů, 28 kin ve 24 městech odvysílalo přenos Rusalky z Metropolitní opery v New Yourku. Digitalizace kinosálů, která měla v předešlých letech boom umožňuje vysílat přímé přenosy opery, sportovní přenosy aj. Díky tomu si mohli návštěvníci českých kin v sobotu vychutnat umění americké sopranistky Renée Flemingové, která ztvárnila hlavní roli zamilované víly.

Podle serveru novinky.cz může Rusalka překonat návštěvnický rekord Carmen, z roku 2010, kdy ji v kinech sledovalo 6524 návštěvníků. 

Více na novinky.cz

 

Kino 70 v Jilemnici digitalizováno

V kině 70 v Jilemnici bya dokončena digitalizace DCI 3D kina. Nainstalovaná technologie i sál splňují podmínky DCI.

 

  • Server: Doremi IMS-1000
    Projektor: Christie Solaria CP2220 
  • 3D: DepthQ 3D
  • Audio: DataSat AP20, zapojeno 7.1
 

Kino Horšovský Týn bude již v červenci promítat digitálně

341. zdigitalizovaný sál otevře pro diváky  již v červenci - integrátororem tohoto sálu je společnost AV MEDIA

První 3D filmy budou moci diváci shlédnout již koncem července v kině Horšovský Týn.

- projektor Christie CP2210
- kinoserver Doremi ShowVault s IMB blokem
- 3-D systém DepthQ

Před akcí

 

horovsk_tn_3 pred_akc

 Po akci

po_akci

Horovsk_Tn_032

po_akci_2

 

 

Českokrumlovské kino promítá digitálně

Kino J&K v Českém Krumlově bude zachováno, neboť dosáhlo na digitalizaci standardu DCI. Částka, kterou získalo kino z grantu Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie byla použita na instalaci projektoru Christie CP2220, kinoserveru Doremi ShowVault s IMB blokem a 3-D systému DepthQ.

esk_krumlov_2

 

Kino Kosmos promítá ve 3D

Mostecké kino Kosmos zahájilo 1.12. filmem "Velké podmořské dobrodružství" projekci ve 3D.

Návštěvníci Kina Kosmos se v listopadu dočkali digitalizace kina Kosmos. "Dovybavení umožňující 3D projekci nabídl právě vítěz výběrového řízení na digitalizaci, pražská firma AV MEDIA. Radní schválili pronájem technologie s tím, že po dobu tří let bude město firmě odvádět 30 korun z ceny každé vstupenky na film ve 3D. Pokud bychom ale 3D technologii pořizovali přímo, vyšla by na bezmála milion korun,“ vysvětlil zvolený postup náměstek mosteckého primátora Luboš Pitín.

Digitalizace kina byla podle ředitele knihovny Tomáše Ondráška nezbytná, distributoři filmů totiž rychle přecházejí na novou technologii. Filmy budou už v blízké budoucnosti dodávány výhradně na digitálním nosiči. „Klasické filmové kopie pětatřicet milimetrů zaniknou za několik měsíců. Nová technologie dává navíc úplnou volnost v dramaturgii kina, divák tak dostane možnost zhlédnout film v čase jeho premiéry. Nadhodnotou je stále žádanější 3D technologie,“ doplnil manažer kina Petr Král.

Digitalizací Kosmosu město vyšlo vstříc přáním lidí. „Zavedli jsme ji i přesto, že v nejbližších letech vznikne
v Mostě zbrusu nové kino,“ vysvětlil primátor Vlastimil Vozka. To je i důvodem, proč město nepřistoupí ke komplexní rekonstrukci Kosmosu. Nepatří mu navíc ani budova, kde kino sídlí.

                                                                                                                               Mostecké listy

 

kosmos_1 kosmos_2
 

Chomutovské kino bude mít technologii 4K

Začátkem července se můžou v Chomutově těšit na první více sálové kino na území ČR s technologií 4K. O jeho digitalizaci Vás budeme průběžně informovat. Podívejte se na pár fotografií z počátku rekonstrukce.

chomutov_1 chomutov_2
chomutov-3 chomutov_4

  

Městská knihovna v Praze bude mít nový kinosál

Již na konci června bude mít Městská knihovna v Praze nový kinosál s digitální technologií dle standardu DCI. O jeho otevření Vás budeme průběžně informovat. Fotografie z průběhu instalace si můžete prohlédnout na facebooku.

facebook

 

mestskaknihovna mestskaknihovna_2

 


 

Inspirativní setkání v Litoměřicích a Žatci

Ve dnech 11. - 12. 5. proběhlo v Litoměřicích a Žatci Inspirativní setkání věnované moderním trendům v oblasti kultury a cestovního ruchu

Ve středu 11. května se otevřely brány Gotického hradu v Litoměřicích a společnost AV MEDIA přivítala návštěvníky Inspirativního setkání.

hrad registrace

 

Nosným tématem  dopolední části prezentací byl  koncept pro informační centra "Vše se vším souvisí" a moderní interaktivní expozice od počáteční fáze studie až po realizaci. V odpolední části jsme si v jednotlivých workshopech představili interaktivní expozici, která byla instalována přímo v prostorách Gotického hradu, "Balíky řešení " pro muzea, světelné expozice a pohyblivé sedačky pro kina - D-BOX.

expozice d_box

 

prezentace

svetlo

 

12.5. jsme společně navštívili Chrám Chmele a Pival v Žatci, který je dominantní především díky 3D projekci ve výtahu.

zatec zatec_2


vtah

  

 

Kino Máj v Litoměřicích promítá digitálně

 
Strana 1 z 2