Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Propojte školní výuku s návštěvou muzejní expozice

Libuse Pitelkova | 2. 10. 2017

Ve spolupráci s Památníkem národního útlaku a odboje vznikl výukový materiál pro žáky základních a středních škol

Materiál byl vytvořen ve dvou verzích podle stupně obtížnosti v souladu s učební osnovou pro žáky středních škol a 2. stupně základních škol či víceletých gymnázií. Tento interaktivní materiál je vhodné využít před/po návštěvě Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech. K interaktivním materiálům vznikla i metodika a navazující pracovní listy, které žáci obdrží při návštěvě expozice. 

Zpracované interaktivní materiály motivují k návštěvě interaktivní expozice Zločin a trest, která připomíná události 2. světové války. Expozice ukazuje, že i nelehké téma, které přineslo mnoho obětí, lze zpracovat poutavým a pro návštěvníka zajímavým způsoběm. Žáci si tak mohou  interaktivní formou prohloubit své znalosti z dějin období druhé světové války a nebo naopak zopakovat klíčové momenty, o kterých se učí v hodinách dějepisu. Více o expozici v Panenských Břežanech zde.

Interaktivní výukové materiály jsou ke stažení na www.veskole.cz

Interaktivní materiál pro ZŠ

Interaktivní materiál pro SŠ

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz