Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Labyrintem dějin českých zemí

Libuse Pitelkova | 31. 1. 2018

Pozvání na výstavu

27. února - 1. července 2018 od 10:00 - 18:00

Císařská konírna Pražského hradu

Kde jinde si připomenout významné milníky československého státu, než na Pražském hradě, který je odvěkým symbolem české státnosti. Výstava je situována do prostor Císařské konírny, kterou nechal vystavět Rudolf II., vášnivý milovník a s sběratel koní.


Oproti tradičním výstavám je "Labyrint" v mnoha ohledech zcela unikátní a vyrovná se expozicím , které známe především ze zahraničí. Archiválie na ní vypráví své příběhy, ale ne za sklem s dlouhým popisem, ale na pozadí scénografie prostoru s výraznou emoční linkou. Příběhy jsou zasazeny do souvislostí doby se všemi historickými a faktografickými aspekty a jsou prezentovány exponáty, sbírkovými předměty, archiváliemi, obrázky, grafikou, ale také dynamickou cestou projekcí, interakcí či zvukovými efekty, 2D i 3D objekty s náznaky scénografie. Zvolená konstrukce, která umožňuje netradiční uspořádání stěn v prostoru konírny, symbolizuje „labyrint“, bludiště dějin, jimiž výstava návštěvníka bezpečně provádí. Křivky oblých stěn i uzavřených „věží“ zároveň umožňují překvapování, odkrývání dějinných etap postupně, aniž návštěvník ihned po vstupu přehlédne a odhalí celý prostor.


Cesta dějinami je rozdělena do sedmnácti tematických kapitol uspořádaných chronologicky v čase. Zde přichází další unikátnost výstavy. Návštěvník se pohybuje proti proudu času. Nejprve vstupuje do současnosti a postupně prochází do minulosti blízké i vzdálené, vrací se zpět ke kořenům, až k českému knížectví, kde na návštěvníky čeká vrchol výstavy, tzv. Vladislavovo provolegium z roku 1158, které je nejstarší dochovanou listinou dokládající existenci českého státu.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz