Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Síťová multimediální laboratoř SAGElab zkvalitní výzkum a výuku moderních technologií

Karolina Napravilova | 12. 12. 2014

Síťová multimediální laboratoř SAGElab zkvalitní výzkum a výuku moderních technologií

AV MEDIA a.s. dodala hardwarové zařízení pro multimediální laboratoř SAGElab.

Jde o společné pracoviště sdružení CESNET, Fakulty informačních technologií a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Laboratoř je využívána pro distanční přednášky a výuku předmětů z oblastí multimédií, virtuální reality a síťových technologií. Kromě toho slouží pro samostatnou výzkumnou práci diplomantů, doktorandů a dalších odborníků v oboru síťových a multimediálních technologií. Laboratoř je po dohodě přístupná pro výzkumnou spolupráci všem uživatelům e-infrastruktury CESNET. Zároveň se počítá se zapojením do mezinárodní komunity laboratoří s obdobným zaměřením.

Laboratoř SAGElab je vybavena velkoplošným vizualizačním zařízením s rozlišením 9600×4320 bodů (přes 8K×4K), které je vytvořeno z LCD panelů s ultra tenkými rámečky (5 mm mezi obrazy). Zařízení je připojeno k vysokorychlostní optické síti přenosovou rychlostí 10 Gb/s. K obsluze slouží software SAGE (Scalable Adaptive Graphics Environment). V budoucnu se plánuje doplnění o různé typy interakčních zařízení.

  

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz