Nacházíte se: Segmenty > Kultura > Digitální kina > Dodavatelé a značky

Dodavatelé a značky

cristie-logo-tag-line

Christie digital

Christie je v současnosti leader mezi výrobci zobrazovačů pro digitální DCI kina s více než 70% podílem na celosvětovém trhu, kdy na plátna svítí 2K DLP Cinema™ projektory - tzv. CP serií. Christie získalo v roce 2007 za své projektory hned 3 prestižní ceny InAVate a InfoComm. Historie projektorů Christie se začala psát již v roce 1929. V šedesátých letech 20. století byl jako první převeden filmový projektor na Xenon arc technologii. Christie byl první DLP Cinema™ výrobce, který byl přizván ke spolupráci na produkci, post produkci a promítání trilogie Star Wars. Pro tuto příležitost vyvinul první tříčipový DLP projektor kombinující vysoké rozlišení, vysoký kontrast a edgeblending.

  • 1929 – Výroba filmových projektorů
  • 1977 – Divize profesionálních projektorů

– 35 mm filmové promítačky

– od roku 2000 vývoj cinema DLP projektorů

  • 2007 - Podpora 3D technologie pro kina2008 - První ukázka DCI standardu v ČR

Společnost AV MEDIA, a.s. je výhradním dodavatelem produktů Christie pro Českou republiku.

Současnou nabídku projektorů pro digitální kina naleznete zde.


doremi-logo

Doremi

Doremi je v současnosti předním dodavatelem a výrobcem video serverů pro broadcast, post produkci, digitální kino a pro audiovizuální trh. Zakladatelem společnosti byl v roce 1985 Camille Rizko. Doremi zaujímá celosvětově více než 60% podíl na trhu. 

Společnost AV MEDIA, a.s. je výhradním dodavatelem produktů Doremi D-Cinema pro Českou republiku.


3D_logo

Dolby®3D

Dolby®3D Digital Cinema je již dnes velmi působivým lákadlem promítacích sálů. Divák se v kině stává součástí něčeho mnohem bohatšího a podmanivějšího, než na co byl zvyklý. Události na plátně se zdají blíže skutečnému životu dokonce jsou větší než v realitě. V porovnání s filmovým 3D systémy, které se používaly před padesáti lety, nabízí současný Dolby 3D Digital Cinema mnohem poutavější a realističtější zážitky, méně složitou instalaci v promítacím sále a snadnější cestu k vytváření a distribuci 3D obsahů.


Panasonic-logo

Panasonic

Výrobní program značky Panasonic již dlouhá léta obsahuje produkty vhodné pro E-Cinema řešení. Díky výměnným objektivům a široké škále produktů s různým světelným výkonem a čipy uspokojuje nejširší požadavky kinařů. S Panasonic projektory realizujeme i pravidelná letní kina pod otevřeným nebem. Dodavatelem produktů Panasonic v ČR je společnost Panasonic Czech.