Nacházíte se: Segmenty > Kultura > Kulturní domy, divadla > Kulturní domy

Kulturní domy

 

Kulturní dům již nemusí sloužit pouze k pořádání plesů a tanečních zábav, představme si kulturní dům, jako MULTIFUNKČNÍ OBJEKT, který nabízí všestranné možnosti využití.

1.konferenční a kongresové prostory

Technické vybavení konferenčních prostor by mělo splňovat požadavky dnešní moderní doby. Již ve fázi projektu musíme pamatovat na různé možnosti využití sálu. Nejen pro konference, kongresy, ale i možné společenské události, jako jsou plesy, koncerty či divadelní představení. Audiovizuální techniku navrhujeme tak, aby splňovala všechny tyto požadavky na variabilní využití. S takto vybavenými prostory se rozšiřují možnosti kongresové turistiky a zvyšuje se zájem o ně.

2. výstavní prostory

Prostory k pořádání vernisáží a výstav by měly především vyzařovat jedinečnou atmosféru, kterou docílíme zejména vhodným osvětlením exponátům. Hra se světlem je ve výstavních prostorách velmi důležitou součástí a nemělo by se na ní zapomínat.

3. jednosálové kino

Pokud máte v prostorách kulturního domu kinosál a malou návštěvnost, ptejte se proč? Je to z důvodu, že promítáte filmy, které se již dávno hrají v multiplexech? Nemůžete promítat filmy ve 3D? Nemáte přístup k alternativnímu obsahu? řešením je digitalizovat. Pokud máte digitální kino, máte přístup k premiérám filmů ihned po jejich uvedení do kin, možnost promítání 3D filmů a v neposlední řadě máte přístup i k alternativnímu obsahu, který umožní promítat opery v přímém přenosu, či "live" sportovní přenosy. 

 


Kulturní dům Metropol, České Budějovice, 2007

Rádi byste se v sále vašeho kulturního domu cítili jako v prostorách Rudolfina? Chcete, aby nejkrásnější tóny Mozartových oper dolétly až k vám? Přáli byste si variabilní sál, kde se dopoledne koná kongres, odpoledne divadelní představení a večer koncert? Představíme vám unikátní systém, který dokáže proměnit akustiku vašeho sálu tak, že na každé vystoupení u vás se budou těšit nejen diváci, ale i interpreti.

 

Metropol_3 Metropol_1

 

Divadelní sál Domu kultury Metropol znají v Českých Budějovicích jako příjemné místo konání nejrůznějších kulturních a společenských akcí v rozsahu od divadelního představení až po operu. Bohužel právě pro operní scénu nevykazuje prostor sálu ideální akustické vlastnosti, zejména svou příliš krátkou dobou dozvuku. Společnost Metropol jako provozovatel Domu kultury hledala způsob, jak akustiku sálu zlepšit a došla ke dvěma možným řešením. Jednou byla možnost rozsáhlé přestavby sálu za účelem zvýšení stropu a úpravou prostorové dispozice. Toto řešení se ovšem jevilo nejen časově a finančně značně rozsáhlé, ale navíc nepřinášelo jistotu dosaženého výsledku ve zlepšení doby dozvuku. Druhou variantou byla cesta využít současné možnosti digitálních procesorů pro zpracování zvuku a zlepšení dosáhnout instalací elektronického audio systému. Takový systém opravdu existuje pod označením VRAS.

 

VRAS (z anglického Variable Room Acoustic System) funguje dvojím způsobem. Jednak snímáním prostorového zvuku a jeho zpětnou reprodukcí se dosáhne regenerativního efektu, kterým se prodlouží doba dozvuku takto ošetřeného prostoru. A dále, snímáním přímého zvuku hudebního tělesa a jeho zpětným vyzařováním ve vhodných místech prostoru lze upravit časovou strukturu odezvy prostoru na přímý zvuk tak, aby nedocházelo k odtržení prostorového zvuku od zvuku přímého. Velkým přínosem je možnost nastavit několik akustických režimů sálu (divadlo – orchestr – opera apod.) a mezi těmi jednoduše přepínat dle aktuálního využití prostoru.

 

 


 

Kulturní dům Veselí nad Moravou, 2010

 

 

KD_vesesli KD_veseli_2

Kulturní dům ve Veselí nad Moravou nabízí po své rekonstrukci široké možnosti využití. Konferenční prostory lze využít jako prezentační prostory, divadelní prostory, prostory pro pořádání koncertních vystoupení, tanečních zábav apod. V kulturním domě ve Veselí nad Moravou je rovněž zdigitalizováno kino, které návštěvníkům přináší od letošního roku třetí rozměr.


Kulturní dům Lipník nad Bečvou

Budova bývalého kina prošla v roce 2013 kompletní rekonstrukcí, jejímž výsledkem je reprezentativní kulturní dům ECHO Lipník nad Bečvou. Cílem projektu byl multifunkční sál, pro pořádání společenských a kulturních akcí, filmových představení, plesů, koncertů, ale i konferencí a kongresů. 

_DSC8045 _DSC8194

Centrální sál s galerií, je vybaven nejmodernější audiovizuální technikou, jejímž generálním dodavatelem byla společnost AV MEDIA.

_DSC7966 _DSC7984

Vybavení sálu: Projekce, ozvučení sálu i předsálí, scénické osvětlení, řídicí systém, režijní pracoviště

ČT24 odvysílala reportáž o rekonstrukci KD Lipník. Na reportáž se můžete podívat na  iVysílání.