Nacházíte se: Segmenty > Pronájem > AV MEDIA pronájmová řešení > Pronájem techniky > Datové / video projektory

Datové / video projektory

Osobní datové projektory

 • Typické vlastnosti:
  nízká hmotnost
  malé rozměry
  snadná obsluha
 • Ideální pro:
  prezentace na stěnách
  školení a tréninky
  menší prostory

Mobilní datové projektory

 • Typické vlastnosti:
  vyšší světelný výkon
  více vstupů
  množství funkcí
 • Ideální pro:
  menší konference
  veletrhy a výstavy
  středně velké projektory

Videoprojektory

 • Typické vlastnosti:
  širokoúhlý formát obrazu 16:9
  více druhů vstupů pro videosignál
  vyšší kontrast
  různé barevné režimy
 • Ideální pro:
  kino doma
  promítání filmů, videí či fotografií

Projektory pro každou prezentaci

04

Pronájem od firmy AV MEDIA zahrnuje kompletní nabídku audiovizuální techniky spolu se špičkovými službami. Některé události se neobejdou bez režie zpracovávající obraz pro několik projekčních ploch, tlumočnického zařízení nebo vzdáleného přenosu signálu. Avšak úspěch na jiných, menších akcích, Vám zaručí i samotný datový projektor.

Datové projektory

Pokud potřebujete datový projektor, měli byste vybírat především podle účelu, pro který jej budete používat. Zvažte také velikost místnosti a světelné podmínky prostoru, kde budete promítat. Podle toho volte světelný výkon.

Nejběžnější rozlišení je v současné době XGA (1024 x 768 bodů). SVGA (800 x 600 bodů) doporučujeme pouze pro jednoduché prezentace s minimem grafiky na nepříliš velkou plochu. Pokud chcete promítat náročnější grafické aplikace, mohou naopak vyžadovat i vyšší rozlišení, např.: SXGA (1280 x 1024 bodů).

Videoprojektory

Film na DVD, video z dalekých cest, fotografie z dovolené a všechny krásné chvíle, které stojí za to si pokaždé znovu prožijete v rodinném kruhu nebo s přáteli. K báječnému zážitku, jako byste byli v kině, Vám pomohou videoprojektory, díky nimž dosáhnete obrazu s úhlopříčkou několik metrů. Používají se LCD i DLP projektory s širokoúhlým poměrem obrazu 16:9.

S projektorem určitě zazáříte


Konferenční datové projektory

 • Typické vlastnosti:
  maximální kvalita obrazu
  vysoký světelný výkon
  široká škála vstupů
  vysoké rozlišení
 • Ideální pro:
  konferenční / kongresové sály
  veletrhy a výstavy
  multimediální show

Vyměnitelné objektivy

 • Typické vlastnosti:
  zoom = měnitelná ohnisková vzdálenost
  krátké a dlouhé ohniskové vzdálenosti
 • Ideální pro:
  zkrácení či prodloužení projekční vzdálenosti

Projekční vzdálenosti:

 • velké - kongresové sály
 • krátké - výstavní stánek se zadní projekcí

Nejvyšší kvalita obrazu i pro velký počet diváků

Konferenční datové projektory

Projektory této kategorie vyhovují těm nejvyšším nárokům na světelný výkon a kvalitu obrazu. Dosahují věrných barev a vysokého kontrastu i ve velkých místnostech s rozptýleným denním nebo umělým světlem. Díky technologii 3xDMD nebo 3x LCD poskytují výkon až 24000 ANSI lm.

Konferenční datové projektory obvykle pracují ve vysokých rozlišeních, takže jsou schopny věrně znázornit i náročné grafické aplikace. Každý přístroj je navíc vybaven širokou škálou vstupů pro připojení několika různých zdrojů signálů najednou.

"Jako jediné projektory mají konferenční typy tzv. vyměnitelné objektivy. Díky nim zkracujete / prodlužujete vzdálenost přístroje od projekční plochy a umístíte projektor kamkoli potřebujete tak, aby nepřekážel (například v sále mezi diváky) a svým vzhledem i chodem účastníky v sále nikterak "neobtěžoval".

Vyměnitelné objektivy

Stejně jako fotoaparáty, i konferenční projektory umožňují záměnu objektivů. Nejkratší objektivy s ohniskovou vzdáleností 0,8:1 se používají především pro zadní projekci, kde je nejdůležitější zkrácení úrpjekční vzdálenosti. Naopak potřebujete-li projekční vzdálenost prodloužit a svítit třeba nad hlavami diváků přes celý kongresový sál, používáme objektivy s ohniskovou vzdáleností až 15:1. Objektivy se poskytují i s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, tzv. zoomem (opět analogie s fotoaparátem). Díky zoomu nemusíte při instalaci projektoru přemisťovat ani projektor, ani projekční plochu, ale stačí pootočit objektivem a velikost obrazu tak zvětšit, nebo naopak zmenšit.