Nacházíte se: Segmenty > Veřejná správa > Efektivní spolupráce při povodních > Reakce

Reakce

Ing. Dušan Žídek

Zidek

ředitel Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) – pobočka Ostrava

„Český hydrometeorologický ústav zajišťuje při povodňových situacích ve spolupráci se správci toků, v tomto případě s Povodím Odry, hlásnou a předpovědní povodňovou službu. Vítanou pomůckou a nástrojem při této činnosti jsou datavideokonferenční spojení, která jsou k dispozici pro interní využití v rámci ČHMÚ i externě pro potřeby povodňových komisí a krizových štábů a záchranných systémů.

Celý článek...
 

Ing. Jiří Pagáč

pagacvedoucí vodohospodářského dispečinku Povodí Odry, s. p.

Díky datavideokonferencím publikujeme a komentujeme obrazové podklady, které vidí všichni členové Povodňové komise. Výsledky měření komentují lidé přímo z vodohospodářského dispečinku Povodí Odry, kteří problematice rozumějí a jsou schopni profesionálně reagovat na aktuální dotazy či připomínky k probíhající mimořádné události.

Celý článek...
 

Ing. Petr Faster

fastermluvčí hasičského záchranného sboru, Integrované bezpečnostní centrum (IBC) Moravskoslezského kraje v Ostravě

„Integrované bezpečnostní centrum je operačním střediskem pro všechny složky integrovaného záchranného systému, tedy Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby. Své místo zde má také Městská policie Ostrava.

Celý článek...
 

Ing. Jaroslav Zvára

zvarakoordinátor projektu Jednotného systému dopravních informací (JSDI) pro ČR. Projekt Ministerstva dopravy, Ministerstva informatiky, Ministerstva vnitra a Ředitelství silnic a dálnic.

„Projekt JSDI se cíleně zabývá otázkou dopravy a provozu na pozemních komunikacích při normálních a mimořádných událostech. Hlavním úkolem JSDI je zajištění průjezdnosti a sjízdnosti komunikací prostřednictvím telematických aplikací.

Celý článek...