Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Redigitalizace kina Šumava v Klatovech

Kino Šumava v Klatovech prošlo redigitalizací, díky které bylo uvedeno do provozu i letní kino. Projekt byl spolufinancován ze státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Klatovy1
Klatovy2
IMG_0002
img_0672_1
Město Klatovy logo

Město Klatovy

V dubnu 2013 se podařilo získat dotaci díky ROP NUTSII Jihozápad. Zastupitelstvo města rozhodlo o financování projektu, který je financován z 85% z dotací a zbytek jde z prostředků města. Projekt s názvem "Zatraktivnění areálu letního kina v Klatovech na kulturní centrum", vytvořila projekční kancelář Karla Kučery. Cílem projektu byla komplexní rekonstrukce kina a jeho přestavba na kulturní centrum, ve kterém bude možno provozovat i řadu jiných kulturních akcí.

Rok realizace: 2015
Kategorie: Kultura

Kino Šumava v Klatovech prošlo v roce 2010 digitalizací a bylo jedním z prvních kin v ČR, které mělo možnost díky DCI technologii promítat filmové premiéry.

Jak i po pěti letech provozu udržet krok s dobou?

Odpovědí na tuto otázku je redigitalizace. V kině Šumava byl původní 2K projektor nahrazen digitálním projektorem 4K NEC NC3240C s rozlišením 4096 x 2160 a původní kinoserver byl nahrazen novým 4K Doremi IMB-ShowVault. Zvukový systém byl rozšířený z 5.1 na 7.1 kanálů. Díky evropským dotacím se podařilo zrekonstruovat letní kino, do kterého byla přesunuta původní technologie z kina Šumava (původní projektor NEC NC3200C a kinoserver Doremi DCP2000).

Kino Šumava nyní disponuje sálem s kapacitou 240 míst a letní kino má kapacitu 450 osob. Díky redigitalizaci nyní obě kina nabízí návštěvníkům skvělý zážitek z digitálního kina.

Video z rekonstrukce letního kina (zdroj Youtube)

Integrované technologie v Kině Šumava KlatovyIntegrované technolgie v letním kině Klatovy

Digitální projektor 4K NEC NC3240C (4096 x 2160)
Technologie zobrazení 3xDMD, kontrastní poměr 2200:1
Nové projekční plátno
DCI server  4K Doremi IMB-ShowVault, umožňující přehrávání 4K
zařízení pro profesionální vzdálenou správu
...

2K projektor NEC NC3200S
nové projekční plátno, vhodné pro venkovní použití
kinoserver Doremi DCP2000
...

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz