Nacházíte se: Reference > Vysoké školy

Vysoké školy

Multifunkční posluchárna ČVUT se špičkovou akustikou

Po rekonstrukci nabízí největší posluchárna z celého dejvického kampusu kapacitu 450 míst, moderní výukové prostředí a výborné akustické parametry. Kromě přednášek, konferencí a společenských událostí zde funguje třeba i filmový klub s parametry moderního kinosálu.

Celý článek...
 

Digitální jazyková laboratoř Robotel na Univerzitě v Olomouci

V září byla instalována jazyková laboratoř na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci sesystémem Robotel SmartClass+. Studenti tak mají možnost pracovat s multimediálními materiály, kteréposunují výuku cizích jazyků na úroveň 21. století.

Celý článek...
 

Moderní kampus Jihočeské univerzity

Filozofická fakulta Jihočeské univerzity sídlí v univerzitním kampusu podél Branišovské ulice. Jedná se o nový, moderní objekt, kde má fakulta odpovídající zázemí pro výuku a vzdělávání, vybavené špičkovou technologií. Je zde celkem 12 učeben, 2 posluchárny pro 120 a 140 studentů a 3 specializované laboratoře pro Archeologický ústav. V budově získal také své historicky první vlastní sídlo Rektorát JČU. Významná je rovněž prostorová blízkost s ostatními součástmi univerzity. Lze očekávat, že nové, moderní prostory zvýší atraktivitu nabízených oborů.

Celý článek...
 

Nová budova ČVUT v Praze - Dejvicích

České vysoké učení technické otevřelo 22. února 2011 novou budovu ČVUT. Byla vystavěna během 18 měsíců na pozemku v dejvickém kampusu v návaznosti na budovy fakulty stavební, Studentského domu a Národní technické knihovny. „Pro ČVUT je největší stavební investicí za posledních 35 let, pokud jde o budovy využívané pro vědu, výzkum a pedagogické účely,“ řekl rektor ČVUT prof. Ing. Václav Havlíček, CSc. Podoba nové budovy vznikla v ateliéru Šrámková architekti. Architektonický návrh tohoto ateliéru vzešel ze soutěže 35 týmů a vybrala jej komise složená z významných architektů.

Nová moderní budova ČVUT
Celý článek...
 

Masarykova univerzita - Univerzitní centrum Telč

Budova bývalé jezuitské koleje, ve které má Masarykova univerzita celouniverzitní vzdělávací centrum, stojí v Telči naproti zámku na náměstí Zachariáše z Hradce. Centrum poskytuje studijní a vzdělávací příležitosti fakult Masarykovy univerzity v kraji Vysočina, nabízí studijní a vzdělávací programy v rámci celoživotního vzdělávání a reaguje na vzdělávací potřeby regionu - konají se zde semináře, konference a letní vzdělávací kurzy, ve volných termínech jsou prostory nabízeny ke komerčnímu využití.

Pohled do velké posluchárny
Celý článek...
 

Unikátní univerzitní kampus Bohunice Masarykovy univerzity

Masarykova univerzita (MU) prochází obdobím dynamického rozvoje, který je provázen nezbytným budováním její infrastruktury. Nyní byla dokončena výstavba závěrečné části Univerzitního kampusu Bohunice (UKB). Zkušenosti a technologie AV MEDIA hrají v tomto jedinečném projektu českého vysokého školství nového moderního výukového a výzkumného univerzitního kampusu významnou roli. Kampus univerzita slavnostně otevřela 23. září 2010.

Celý článek...
 

Moderní vzdělávací metody na území Masarykovy univerzity

 
Masarykova univerzita je jednou z nejvýznamnějších vzdělávacích a vědeckých institucí v České republice. V současnosti sestává z devíti fakult s více než 200 katedrami, ústavy a klinikami. Je také významným sociálním a kulturním aktérem v jihomoravském regionu. Jednu ze základních priorit na Masarykově univerzitě tvoří věda a výzkum. Masarykova univerzita poskytuje vysokoškolské vzdělání v širokém spektru tradičních i moderních univerzitních disciplín a je jednou z nejrychleji rostoucích vzdělávacích institucí v Evropě.
Celý článek...
 

Univerzita Hradec Králové - Fakulta informatiky a managementu

Téměř před pěti lety vznikl projekt na vybavení nových multifunkčních poslucháren Fakulty informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové, jehož duchovním otcem je pan Mgr. Jan Sedláček. Pět let se může zdát s ohledem na rychlost vývoje technologií dlouhá doba, přesto se podařilo realizovat projekt, který i v dnešním srovnání lze považovat za průkopnický.
Celý článek...
 

ČVUT - Fakulta stavební

Na technické univerzitě by moderní technologie rozhodně neměly chybět. České vysoké učení technické (ČVUT) proto při vybavování svých prostor klade důraz na progresivní technologie, jako jsou videokonference a 3D stereoskopické zobrazování.

V srpnu 2009 byla na Fakultě stavební ČVUT zprovozněna unikátní mobilní 3D stereoskopická projekce. Na základě požadavků klienta byla vytvořena speciální konstrukce dvojice projektorů tak, aby je bylo možné převážet i mimo budovu školy. Mobilita celého systému byla nakonec vyřešena vlastní unikátní konstrukcí z dílny AV MEDIA. Celý systém (počítač, kabeláž, projektory s konstrukcí a plátno) je tak možné převézt pomocí standardního osobního automobilu.
Celý článek...
 

ČVUT - Fakulta strojní

Na technické univerzitě by moderní technologie rozhodně neměly chybět. České vysoké učení technické (ČVUT) proto při vybavování svých prostor klade důraz na progresivní technologie, jako jsou videokonference a 3D stereoskopické zobrazování.

V září 2009 byly slavnostně otevřeny nové učebny na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Tento projekt přináší vedle kompletně renovovaných moderních poslucháren 266 a 366 též jeden další unikát: učebna 366, určená pro 200 posluchačů, je vybavena 3D stereoprojekcí s projekční plochou 345x259 cm. Vyučující tak má k dispozici nejnovější možnosti vizualizace ve formě 3D stereoprojekce pro své posluchače.
Celý článek...
 
Strana 1 z 2