< Zpět

CO UMÍ NAŠE ROZŠÍŘENÁ REALITA?

Tereza Vlčáková | 14. 6. 2021

V předchozím článku jste se mohli dočíst, jak jsme se rozhodli XR technologii vyzkoušet a proč jsme ji zařadili do našich služeb.

Jak funguje XR? 

V praxi to funguje tak, že se z prezentujícího, který stojí za řečnickým pultem, stává herec, který se pohybuje v předem vybraném 3D prostředí. V reálu je však v prostoru green screen studia, kde jej obklopuje pouze zelené pozadí. Zní to možná složitě, ale není se čeho bát. Náš zkušený tým provede klienta celým natáčením ke zdárnému cíli.

Na Mount Everest bez cepínu i v obleku

Herce snímá kamera a grafický server jej virtuálně vloží do 3D prostředí, které si klient vybere z naší nabídky. Případně mu pomůžeme s výrobou prostředí přesně podle jeho představ. Díky pohybu kamery, která mění úhly pohledu na herce, získá divák pocit, že je herec v opravdovém studiu, v parku, nebo na vrcholku hor. Tento jev běžně není možné demonstrovat jinak, než se vydat do reálného prostředí a v něm scény natočit. Nyní se ale nabízí nová možnost, a to natočit chtěné scény z jakéhokoliv místa na světě v našem XR studiu.

Vše pod kontrolou

Prezentující před sebou vidí na monitorech sebe v doplněném virtuálním prostředí. A protože v realitě stojí pouze před zeleným plátnem, možnost vidět se na vybraném místě mu dokreslí celkovou atmosféru, a herec si tak dokáže lépe vizualizovat svou pozici a adaptovat se na ono prostředí.

Na obrazovce kromě vizuálu může také vidět připravený text, který náš tým odbavuje pomocí čtecího zařízení – to můžete znát především ze zpravodajství, kde je používají televizní moderátoři.

Vysílání snů může být realitou – virtuální realitou

  • Máte vysněné místo, na kterém chcete uspořádat konferenci, ale z ekonomických, nebo jiných důvodů to není možné?
  • Chcete vysílat z designového studia, které bude podle vašich představ?

Výborně! Dokážeme vám totiž připravit prostředí na míru. Vysílejte z města, vrcholků hor, nebo stylového studia, které doplníme o vaše loga i obrazovky s vaší prezentací.

Nemusíte moderovat předpověď počasí, abyste měli na scéně 3D objekty. Vymodelujeme vám na míru virtuální objekty, grafy i texty. Předejte svým divákům informace jedinečnou formou!

Akci doladíme společně se zkušeným technickým týmem, který vyslechne vaše požadavky a poradí vám v nesnázích. Pokud před natáčením přehodnotíte barvu pozadí, nebo byste ocenili obrazovku navíc, dokážeme poměrně rychle reagovat i na tyto nároky. 

Chcete mít jistotu, že se nepřeřeknete, přijdou všichni hosté a raději si vysílání předtočíte? Akci vám odbavíme živě i do záznamu, kde budete mít vše pod kontrolou, a pokud něco nevyjde, můžeme scénu přetočit znovu. 

A co bude, až akce skončí? Záznam těch nejlepších momentů pro vás sestříháme a postprodukčně upravíme pro další možné využití.

Benefity XR řešení
  • Budete atraktivní pro sponzory akce
  • Dopad i výsledek Vašeho sdělení bude nezapomenutelný
  • Můžete prezentovat i nezhotovené výrobky, například investorům
  • Udržíte si divákovu pozornost déle
V čem se liší XR studio oproti klasickému virtuálnímu studiu?
  • Hlavním rozdílem je přidání třetího rozměru v XR, pohybujete se v 3D prostředí, tudíž se scéna jeví jako reálná
  • Scény je třeba definovat v přípravné fázi, ale je možné je relativně flexibilně měnit i v den natáčení
  • Můžete vkládat i animovat 3D objekty a nahlížet na ně ze všech směrů
  • Scéna je dynamická a může obsahovat vizuálně atraktivní efekty, kterých se dříve dosahovalo jen postprodukčně

Zaujalo vás toto řešení? Podívejte blíže do oneAVstudiaXR, nebo nás přímo kontaktujte!

V předchozím článku jste mohli vidět naše studio v akci. Jak se showreel natáčel? Nahlédněte pod pokličku v nejnovějším behind the scenes videu! 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz