< Zpět

Mobilní SIMStation

Karolina Napravilova | 9. 2. 2022

V posledních letech zažívá velký rozvoj metoda simulační výuky či simulačního tréninku. Doplňuje studijní programy o jedinečný aspekt osvojení si jednotlivých technik a postupů na simulátorech.

Efektivní metoda výuky 

Simulace je velice efektivní metoda výuky, kdy jsou studenti aktivně zapojeni do výukových scénářů a následného vyhodnocení, optimálně formou diskuse, tzv. debriefingu. Debriefing, mimo jiné, umožňuje vysokou míru sebereflexe pro všechny zúčastněné za použití všech dostupných zdrojů – audio/video záznamů simulace, měření, výukových materiálů. Promyšlené scénáře simulovaných situací umožnují nacvičit si vše od jednání s pacientem až po práci v týmu. Dnešní nejnovější technologie umožňují provádět simulace s vytvořením velice realistického prostředí daného oboru, tzv. simulace s vysokou mírou věrnosti – High Fidelity Simulation.

simulace v terénu 

Mobilní verze SIMStation (simulačního centra)  je vhodná pro zájemce, kteří hledají jak mobilní účel užití, ale i pro ty, kteří chystají své integrované plnohodnotné simulační centrum a chtějí si touto cestou věc osahat a vyzkoušet. Tento mobilní set je plně připojitelný a využitelný i jako rozšíření budoucího integrovaného simulačního centra. Pořízením mobilního setu si předem vybudujete uživatelsky proškolenou základnu lektorů a získanými zkušenostmi si značně urychlíte budoucí rozběh SIM centra do reálného provozu.

SIMStation Pro 2020 = mobilní AV simulační debriefingové řešení

Jedná se o komplexní produkt v přenosném provedení, kdy je vše uloženo v transportních boxech, které převezete lehce i jen v osobním automobilu kamkoliv na simulační proces. Má za sebou 10 let vývoje a nyní přichází na trh zcela inovovaná 2. generace tohoto produktu.Z technického hlediska se jedná o profesionální audio-video systém pro nahrávání a live broadcasting simulačních procesů a výcviků + následné přehrávání a analýzu záznamů ve speciálním simulačním prostředí, tzv. debriefing. Veškerý proces je ovládán pomocí integrovaného řídícího systému, z grafického uživatelského rozhraní s optimalizovanými funkcemi pro efektivní simulační výukový proces, včetně debriefingu.Se sadou SIM-Pro se tedy jedná o simulační centrum sbalené na cestách, simulace a trénink kdekoliv - indoor/outdoor. Tento nový produkt navíc umí být plně kompatibilní s přidruženým integračním simulačním centrem (tj. s integrovaným řešením velkého simulačního centra). To znamená, že jednotlivé komponenty mobilního systému mohou být použity jednoduchým připojením v integrační části simulačního centra, pro jeho doplnění či rozšíření účelu.

Toto mobilní přenosné řešení je tedy vhodné pro menší podpůrná nestálá simulační zázemí pro doplnění hlavních SIM-center, např. optimálně do velikosti 2 simulačních místností; na osazení jakékoliv místnosti simulačním AV systémem, či pro outdoor cvičení „v terénu“ či i ve stanu.

 

„Myslím, že pro nás to má obrovský přínos. Dva dny v simulačním centru je, jako bych absolvovala celý semestr ve škole.“
Martina Valentová, studentka oboru záchranář, zdravotnická škola Brno.

 

Plně integrované simulační centrum Masarykova Univerzita, Brno 

Plně integrované simulační centrum Jihočeská Univerzita, České Budějovice

Nyní máte jedinečnou možnost si tento set  zapůjčit  k vyzkoušení, osahání a připojení na užívané zařízení a figuríny.

SIMStation Pro Gen2 je plnohodnotné „simulační centrum“, které lze převést a instalovat kdekoliv a realizovat simulace a debriefing v jakémkoliv prostoru.

 

Pro bližší informace a kalkulaci ceny zápůjčky nás kontaktujte na univerzity@avmedia.cz

 

Společnost SIMStation je jeden ze dvou světových lídrů a oboru vývoje AV simulačních technologií. Spojuje nejmodernější profesionální technologie pro vývoj simulačních systémů s důrazem na jednoduchost řízení a efektivitu procesu simulace a debriefingu.

 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz