< Back

Hotel Galant v Mikulově

Helena Slavikova | 18. 7. 2014

Za posledních 6 let se prostory bývalé textilní továrny Gala v Mikulově změnily k nepoznání. Pod Svatým kopečkem vyrostl moderní čtyřhvězdičkový hotelový komplex, který nabízí komfortní ubytování v centru Mikulova, kongresové prostory, wellness centrum, i vinařství.

Ptali jsme se pana Martina Mariana, spolumajitele hotelu Galant:

Jaké postavení zaujímá Váš hotel v oblasti konferenční turistiky ve Vašem kraji?

Ve vinařském regionu, tedy v oblasti od Brna na jih, se nám podařilo postavit největší hotel, s největší kapacitou konferenčních prostor. Zároveň se také jedná o nejnovější hotel, jelikož jsme s přestavbou továrny na hotel začali v roce 2006. Rekonstrukci jsme měli rozdělenou na několik etap, ta poslední skončila v roce 2010.

Co bylo hlavním důvodem, který Vás přiměl přeměnit továrnu na hotel?

Původním záměrem naší rodiny bylo získat 1 hektar vinohradu pro již provozovaný pražský hotel. Nakonec jsme zasázeli vinohrady na 32 hektarech a rozhodli se založit v Mikulově vinařství. Když jsme objevili opuštěnou továrnu, rozhodli jsme se zrekonstruovat ji také na hotel, který jsme spojili s prostorem pro zpracování hroznů. Již prvotním záměrem bylo postavit hotel s přátelskou rodinnou atmosférou, který však bude nabízet vysokou kvalitou poskytovaných služeb, se zaměřením na konferenční a vinařské akce.

Jak jste spokojen s vybavením hotelu po technické stránce?

Hlavní konferenční sál Aurelius o kapacitě až 500 míst je vybaven moderní audiovizuální technikou a řídicím systémem CUE. Ten umožňuje intuitivně ovládat nejen projekci a ozvučení, ale i osvětlení a žaluzie. Vedle hlavního sálu máme k dispozici i 6 dalších menších salonků, které naši klienti využívají spíše pro různé workshopy a teambuildingy. Celý hotelový komplex je vybaven kvalitním systémem stropního ozvučení, který se ovládá přímo z recepce. Odtud je možné vybrat hudbu a pustit ji do jednotlivých místností, čímž dokážeme navodit tu správnou atmosféru po celém hotelu. V konferenčních sálech je ozvučení doplněné o nástěnné reproduktory, což umožňuje dopřát posluchačům opravdu kvalitní poslech celé konference.

Byli jste spokojeni se službami společnosti AV MEDIA jako integrátora AV techniky?

Během přípravy projektu jsme byli se společností AV MEDIA velmi spokojení, a její nabídku jsme vyhodnotili jako nejvýhodnější a nejkvalitnější z pohledu cena-výkon. Velice nám vyhovovala různá novátorská řešení a odbornost techniků AV MEDIA, zejména co se týče improvizace a návrhů na distribuci signálu.

Uvažujete o dalším rozvoji AV techniky do dalších oblastí? Pomohla by Vám investice do další AV techniky přilákat víc klientů?

Zabudovaná audiovizuální technika nám velice zjednodušila obchodní vyjednávání. Naši klienti se již nemusí starat o techniku, jelikož jim dokážeme nabídnout full servis. V současné době uvažujeme o novém větším plátně do hlavního sálu, abychom našim klientům dopřáli ještě větší komfort. Menší plátna bychom zabudovali do malých salónků, a tím rozšířili možnost promítání i do dalších prostor. Vývoj audiovizuální techniky je však velice dynamický. Naši klienti jsou zvyklí na vysoký standard, a proto je zapotřebí nezaspat dobu, abychom jim mohli vždy nabízet ty nejlepší služby.

You need advice?
Subscribe news Contact us

Contact praha@avmedia.cz