< Back

AV MEDIA ve spolupráci s MČ Praha 7 vybavila na základní škole unikátní učebnu pro přírodní vědy

Helena Slavikova | 4. 11. 2014

Praha, 4. listopadu 2014

Poznatky z fyziky, chemie nebo biologie si nyní mohou žáci ZŠ Tusarova z Prahy 7 ověřit přímo díky nové odborné učebně s měřícím systémem PASCO, kterou vybavila společnost AV MEDIA ve spolupráci s MČ Praha 7. Žáci i učitelé si zde mohli vše vyzkoušet na celorepublikové PASCO konferenci.

Během konference odborní lektoři z AV MEDIA ukázali možnosti, které přináší výuka se systémem PASCO v okamžiku, kdy jej dostanou do rukou zkušení učitelé a zaujatí studenti. S tímto systémem lze snadno připravit celou řadu experimentů od fyzikálních, přes chemické až k těm biologickým, se kterými si studenti velice jednoduše ověřují přírodní zákony v praxi nejen v laboratořích, ale také při projektové výuce přímo v terénu. Více než 70 typů měřicích sond umožňuje realizovat libovolný výukový experiment.

Žáci si mohli například vyrobit termohrnek, vytvořit velmi slabou kyselinu, nebo měli možnost objevit, na jakém principu fungují kvasinky,“ říká ke konferenci Emil Waldhauser, konzultant pro vzdělávání z AV MEDIA.

Jelikož si škola sama rekonstrukci a modernizaci v takovémto rozsahu nemohla dovolit, pomohl jí její zřizovatel MČ Praha 7, který pořídil moderní nábytek na míru a zajistil vybavení pracovny nejmodernější audiovizuální technikou včetně interaktivní tabule a tabletů pro děti.

Měřící systém PASCO se nejvíce uplatní na středních školách, kde je třeba demonstrovat již poměrně složité a abstraktní procesy a jevy. Uplatní se však také na druhém stupni ZŠ, kde obvykle postačí základní měřicí sady. Pro odbornou vysokoškolskou výuku naopak jsou k dispozici speciální měřicí rozhraní a sondy PASCO. Experimentální terénní moduly dávají měření autentičnost, přibližují školu skutečnému životu a v součinnosti například s GPS systémy či s Google Earth představují atraktivní prostředek slučování virtuálního světa školních učeben s realitou.

You need advice?
Subscribe news Contact us

Contact praha@avmedia.cz