< Zpět

Kompletní rekonstrukce rodinného domu pod značkou HOME4Life

Helena Slavikova | 4. 9. 2014

Kompletní rekonstrukce rodinného domu pod značkou HOME4Life

Rekonstrukce rodinného domu z 90. let 20. století nabízí svým majitelům komfortní bydlení, které splňuje jejich požadavky a očekávání. Koncept "inteligentního domu" přináší více volného času pro rodinu, úsporu nákladů, ochranu majetku, bezpečí dětí a je šetrný k životnímu prostředí.

Studie - Projekt - Realizace

Rozhodujícím momentem pro výsledný úspěšný koncept inteligentního domu je již samotná projektová dokumentace. Po zahájení samotné stavby je již přerod z běžného typu domu na chytrý většinou téměř nemožný, nebo se prodraží. V našem případě vznikal projekt již od počáteční myšlenky v úzké součinnosti architekta, projektanta a investora, což je ideální složení a načasování. Před samotným zahájením projektové činnosti získal investor podrobnou studii jak chytrý dům s řešením Home4Life funguje, jaké přináší svým uživatelům výhody a jaký objem investic si vyžádá realizace. Na základě podrobné studie si tak mohl investor udělat vlastní představu o přínosech chytrého bydlení pro svou rodinu a s ohledem na svůj životní styl. 

Pohodlí – Tam, kde technologie slouží uživateli

Nezapomínejme, že v konceptu HOME4Life jsou technologie naším přítelem. Proto musí být veškeré ovládání jednoduché, intuitivní, srozumitelné pro každého člena domácnosti, bez ohledu na věk. Vše je integrováno do jednoduchého dotykového panelu, kde si uživatel v přehledném grafickém programu volí potřebné funkce a scénáře. Scénáře závisí na volbě uživatelů domu. V tomto projektu bylo navrženo několik světelných scénářů, ovládání žaluzií, dálkové ovládání vjezdové brány a vrat. Navíc mnohé scénáře provádí dům sám na základě různých situací nebo vlivem počasí. Velmi důležitým úkolem bylo začlenit techniku do interiéru tak, aby nenarušovala celkové architektonické pojetí a nekolidovala s navrženým designem.

holcicka_chodbaholcicka_chodba_2

Bezpečí na prvním místě

Velký důraz je kladen především na bezpečí, a to nejen ochranu majetku, ale především bezpečí členů domácnosti. Proto byl v domě nainstalován elektronický zabezpečovací systém (EZS), elektronický protipožární systém (EPS), záplavová čidla proti vyplavení, kamerový systém s infračerveným přísvitem s nepřetržitým záznamem na HDD rekordér a videovrátný s Intercomem.

videovratnybezpeci

Předpověď počasí a úspora energií 

Koncept HOME4Life šetří nejen váš čas, ale i vaše peníze. Detekce otevřených oken a automatická regulace vytápění zabraňují zbytečným únikům tepla a šetří tak provozní náklady. Inteligentní dům má však i jiné výhody. V době nepřítomnosti se automaticky přepne do úsporného režimu a naopak, před příjezdem domů lze teploty v domě opět vzdáleně přednastavit tak, aby se dům příjemně vytopil na zvolenou teplotu. Součástí domu je i meteostanice, která se stará o aktuální předpověď počasí.

Příjemně strávený čas s rodinou a přáteli

Přáním investora bylo nejen komfortní ovládání všech funkcí domu, bezpečí a úspory, ale především útulný domov, kde bude rodina trávit svůj volný čas. A to se podařilo. V domě bylo nainstalováno zónové ozvučení, které umožňuje jednotlivým členům domácnosti poslech hudby v jednotlivých místnostech. Díky multimediální knihovně si mohou velmi jednoduše vybrat oblíbenou skladbu, film nebo prohlížet rodinné fotografie, které mají uspořádané podle data a místa pořízení.

rodinapracovna

Seznamte se s konceptem HOME4Life na našem Youtube kanálu. 

 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz