< Zpět

Vydělávejte svými nápady

Jiri Platek | 28. 2. 2017

Zažijte nový rozměr spolupráce v digitálním světě.

Pokud chcete realizovat originální nápady, pak nejdůležitější věc, kterou musíte udělat, je opravdu usilovně (spolu)pracovat. Ve skutečnosti není největším problémem to, že nové nápady neumíme vytvořit, ale to, že je neumíme dobře komunikovat ostatním. 

Jak lze na pracovištích podchytit, propojit a probudit skryté nadání všech spolupracovníků? Dejte jim možnost (spolu)pracovat v prostoru, který rozvíjí kreativitu a tvořivé myšlení, a to i se vzdálenými účastníky. Parametrem takového prostoru je úroveň jeho vzájemné provázanosti a lehkost, s jakou po něm putují nové nápady

SMART iQ Point nabízí 3v1: digitální flip chart, (spolu)práci nad prezentovaným digitálním obsahem a videokonferenci.


1. Digitální flip chart - Na každém názoru záleží a počítá se

Když truchlíme nad nedostatkem originálních nápadů, stěžujeme si také na to, že nám chybí kreativita. Máme dojem, že kdyby lidé byli schopni vymyslet více nových nápadů, byly bychom na tom všichni lépe. 

Lidé otevření novým nápadům jsou fascinováni možnostmi, jak vyjadřovat své myšlenky obrazem přímo na digitální flip chart, který slouží jako zdroj kreativního porozumění. Jednoduše dvěma popisovači píšete, různě upravujete a editujete vytvořené objekty, které současně sdílíte i se vzdálenými účastníky na jejich osobní zařízení. 

Zapisujte si všechno, co zaslechnete, s čím nesouhlasíte nebo co vás překvapilo. Neustále se k poznámkám vracejte, všímejte si v průběhu času nových detailů, které vám dříve unikly. Jedná se o jednoduchý způsob, jak si vizuální myšlenky utříbit.

2. Digitální obsah - Zapojte a zaujměte spolupracovníky

Abychom každého spolupracovníka přiměli k tomu, že se s námi otevřeně podělí o své nejlepší nápady, postřehy, obavy a návrhy, musíme jej aktivně zapojit a zaujmout. Většina lidí stráví v práci asi tak sto tisíc hodin svého života. To je příliš dlouho, než aby se donekonečna zaobírali nápady, které nemají žádné využití.

Abychom byli schopni přicházet se stále novými, musíme se na ně více soustředit. Nejlepší způsob, jak posoudit nejoriginálnější nápady, je zajistit si správnou zpětnou vazbu. Shromáždit množství nápadů a sledovat, které z nich publikum chválí a přijímá za své. Kladení správných otázek, naslouchání a důvěra umožňují vynést na světlo světa problémy, ale i nápady. 

Na SMART iQ Point lze sdílet jakýkoli digitální obsah v Microsoft, Google, Cisco nebo Apple platformě.

3. Videokonference - Vidíte, slyšíte a sdílíte prezentované podklady

Se SMART iQ Point můžete nápady nejen sdílet s členy týmu v místnosti, ale i s kolegy, zákazníky nebo dalšími vzdálenými účastníky připojenými přes videokonferenci odkudkoli, kdykoli a z jakéhokoli osobního zařízení

Nikdy to není jen o nápadu. Je to hlavně o průběžné realizaci. Pokud chceme, aby lidé přijali naše originální nápady, musíme o nich pravidelně mluvit, pak zazvonit a všechno opakovat. Čím častěji se budeme setkávat i se vzdálenými týmy, tím jednodušeji pochopíme souvislosti a připomínky ostatních. 

SMART iQ Point zvyšuje výkonnost vzdálených týmů: podporuje řešit problémy, představivost, iniciativu a přirozenou chytrost každého jednotlivce. Uspět mohou jen ti, kteří využijí SMART iQ Point pro týmovou spolupráci, kreativní myšlení a zapojení i vzdálených účastníků. 

SMART iQ Point vám rádi představíme na Inspired Collaboration setkání nebo si přečtětě příběhy TGS nástroje – stroje – technologické služby nebo PKV.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz