< Zpět

Unikátní vdieokonferenční místnost v hotelu Hilton

Helena Slavikova | 6. 8. 2014

Unikátní vdieokonferenční místnost v hotelu Hilton

AV MEDIA je již od roku 2004 spolehlivým partnerem hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town. Společně se nám podařilo vytvořit koncept dlouhodobé spolupráce v integraci nejmodernější audiovizuální techniky do zasedacích místností, a splnit tak vysoké požadavky klientů.

Dlouhodobá spolupráce spolehlivých partnerů

AV MEDIA kompletně vybavila moderní audiovizuální technikou všech 33 zasedacích místností v hotelu Hilton Prague. 21 z těchto místností bylo navíc v nedávné době nově zmodernizováno. Tato dlouhodobá spolupráce v oblasti nejen pronájmových služeb vyústila v integraci inovativní místnosti pro vzdálenou komunikaci. Jedná se o jeden z mála hotelů celého řetězce Hilton, který se může pochlubit videokonferenční místností, která je plně vybavena fixní audiovizuální technikou.

Videokonferenční řešení patří mezi běžné vybavení spousty hotelů, avšak tato místnost v hotelu Hilton Prague je unikátní tím, že má techniku fixně zabudovanou. To hotelu přináší značné ulehčení, protože již nemusí řešit jednorázové pronajímání audiovizuální techniky. O technickou spolehlivost všech zasedacích místností se starají dva technici AV MEDIA, kteří jsou trvale přímo na hotelu. Videokonferenční místnost se dá použít jak pro vzdálenou komunikaci pomocí videokonferenčního spojení, tak i pro normální prezentaci s možností prezentovat na dvou nezávislých plazmových displejích a zároveň sdílet promítaný obsah. K dispozici je přípojka pro analogový i digitální signál.

Vysoce funkční a intuitivní integrovaná technika

Při integrování audiovizuální techniky do videokonferenční místnosti bylo zapotřebí zkoordinovat dodavatele osvětlení, interiérového vybavení a také vysoké požadavky na designové řešení. Osvětlení je řešeno pomocí LED diod, které splňují nároky na malou spotřebu, a je ovládáno pomocí nadřazeného integrovaného řídicího systému CUE. 

Velký důraz byl kladen na možnost využívání videokonferenční místnosti prakticky kýmkoliv. Bylo zapotřebí nastavit ovládání celé místnosti tak, aby ji mohl bez jakýchkoliv problémů ovládat nejen hotelový personál, ale také hoteloví hosté včetně externích klientů. Z tohoto důvodu byl do místnosti nainstalovaný velice jednoduše a intuitivně ovládaný řídicí systém CUE. Technologické řešení místnosti je unikátní tím, že nemá žádné dálkové ovládání, a veškeré ovládání obrazu, zvuku, světel i žaluzií je ergonomicky vyřešeno a napojeno na řídicí systém CUE. Do budoucnosti připravujeme i napojení ovládání teplotního komfortu a vzduchotechniky právěna tento řídicí systém, abychom ještě více ulehčili práci v této místnosti.

Kamera si vás najde

Místnost je vybavena inovativní kamerovou technologi Eagle Eye. Mezi dvěma kamerami, jež jsou umístěné přímo nad velkoplošnými zobrazovači, je mikrofonní pole, které dokáže rozpoznat, z které části místnosti přichází hlas. Jakmile systém rozpozná, odkud hlas přichází, jedna z kamer se natočí na právě hovořícího účastníka v místnosti a automaticky přenáší obraz jak protistraně, tak na jeden z plazmových displejů ve videokonferenční místnosti.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz