< Zpět

AV MEDIA získala InAVation Award 2015

Helena Slavikova | 10. 2. 2015

Společnost AV MEDIA zvítězila v kategorii Live event s projektem Olympijský park Soči - Letná.

Společnost AV MEDIA zvítězila v letošním ročníku InAVation Awards v kategorii Live event se svým projektem Olympijský park Soči - Letná 2014 a získala ocenění „Most InAVative Live Event“. V devátém ročníku prestižní mezinárodní soutěže tak AV MEDIA uspěla v konkurenci více než dvou set, často renomovaných a velkých, firem a společností z celé Evropy, Středního Východu a Afriky.

Unikátní projekt na Letné, který AV MEDIA připravila společně s Českým olympijským výborem, navázal na úspěšnou realizaci olympijského domu v Londýně z roku 2012. Park na Letné zahrnoval téměř 200 m2 LED obrazovek a dalších zobrazovačů umožňující návštěvníkům sledovat nejen výkony českých sportovců, ale zároveň společně fandit a těšit se z jejich úspěchů. V celém areálu o celkové rozloze 17 500 m2 AV MEDIA rozmístila téměř 500 ekologicky šetrných světel, která osvětlovala hokejová hřiště, snowboardovou dráhu, bruslařskou plochu i ledové dráhy, cesty nebo podium. Kromě klasických světel se zde také např. použilo více než 1,5 km LED pásek, které nasvítily scénickou lávku vedoucí parkem a unikátní ledovou dráhu.

Více se o projektu Olympijského parku můžete dočíst na našich stránkách zde.

O soutěži

Soutěž InAVation Awards organizuje odborný časopis InAVate Magazine, který se zaměřuje na AV a IT technologie a jejich vzájemnou integraci. Odborná porota vybírá ze všech přihlášených projektů a firem finalisty, o kterých pak rozhoduje odborná veřejnost složená z technických manažerů, konzultantů, koncových uživatelů a systémových integrátorů. Jejich hlasy mají větší váhu než ty od výrobců a distributorů, takže vítězové v jednotlivých kategoriích skutečně reprezentují inovativní a mimořádné projekty z pohledu odborníků bez ohledu na to, zda jde o společnost velkou nebo známou.

AV MEDIA nominuje do této soutěže své zajímavé realizace již od roku 2007 a často se probojovala do finálového kola. Současné vítězství v kategorii živý event tak navazuje na stejný úspěch v kategorii Integrace, který před časem AV MEDIA získala za integraci audiovizuálního vybavení v rámci nové budovy Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ukazuje to, že práci a projekty AV MEDIA hodnotí mezinárodní odborná veřejnost mimořádně vysoko a společnost dokáže díky svému odbornému i technologickému zázemí porazit i projekty z technologicky vyspělých zemí.

Více informací o InAVation awards najdete zde.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz