< Zpět

Videokonferenční řešení profesionálních hasičů

Jiri Platek | 3. 11. 2020

V situaci, kdy hraje roli každá minuta a je třeba se rychle domluvit a rozhodnout, není čas na chyby. Jakékoli technické zaváhání nebo zpoždění může způsobit komplikace a je zbytečným rizikem.

Stoprocentně to platí v případech, kdy se řeší zásadní události, které mají v agendě například profesionální hasiči. Vzhledem k tomu, že se videokonference stávají běžnou součástí každodenní komunikace, je dobré vsadit na spolehlivé a bezpečné řešení. Právě jako to udělal Hasičský záchranný sbor České republiky, který na jaře letošního roku intenzivně využíval a dále rozvíjel videokonferenční řešení Cisco.

„Operační středisko generálního ředitelství je kontaktním bodem. Právě odsud řešíme události, které zasahují větší části České republiky. K tomu nám samozřejmě technologie pomáhají. Během jarního nouzového stavu probíhala komunikace mezi jednotlivými složkami díky videokonferencím,“ vysvětluje Roman Bílý, ředitel odboru operačního řízení MV GŘ Hasičského záchranného sboru ČR z místnosti, v níž zasedá ústřední krizový štáb.

Kompletní Cisco zařízení Hasičskému záchrannému sboru České republiky dodaly v tandemu společnosti AV MEDIA, ALEF a Cisco. V rámci jarního projektu bylo podobných komunikačních zařízení instalováno po celé republice více. Mimo jiné je využívá i Policie České republiky nebo Kraj Vysočina. I díky nim si podobná profesionální řešení nacházejí stále častěji uplatnění i mimo soukromou sféru, například ve státních institucích či municipalitách.

Cisco videokonference už mnoho let využívá řada globálních světových, ale i českých společností. Jedná se o přední řešení pro vzdálenou komunikaci, jež oceňují zákazníci, kteří si uvědomují cenu svého času, nechtějí řešit kompromisy v kvalitě. Očekávají od řešení především jednoduchost a spolehlivost.

Kompletní reference Operační středisko HZS ČR

Podrobnější informace: tisková zpráva computerworld

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz