< Zpět

Novostavba rodinného domu Oleško

Rodinný dům Oleško využívá koncept inteligentního domu. Je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které rodině usnadňují život.

PICT100079
PICT100080_1
PICT100081

Novostavba rodinného domu Oleško

Rok realizace: 2014
Kategorie: Domácnosti

Záměrem investora bylo postavit kvalitní, cenově dostupný dům pro čtyřčlennou rodinu s důrazem na ekonomický provoz a technické vybavení. Od počátku projektu věnoval velkou pozornost výběru vhodných technologií, které by rodině přinesly požadovaný komfort bydlení za předpokladu udržitelného provozu. Řešením se stal koncept chytrého bydlení od společnosti AV MEDIA, HOME4Life.


Dům z architektonického pohledu nijak nevybočuje ze současného trendu staveb na klíč. Při detailnějším pohledu do jeho útrob však zjistíme, že je vybaven nejmodernějšími technologiemi. Elektroinstalace je vedena nikoliv standardní metodou vypínač – svítidlo, ale moderní digitální metodou, kdy je k vypínači přiveden datový kabel a sepnutí svítidla nebo spotřebiče řeší elektronický spínač v rozvaděči. O topení se stará solární set a krbová kamna. Jako záloha slouží elektrický kotel. V každém pokoji hlídá teplotu termostat napojený na motorické hlavice, které automaticky regulují přívod tepla na základě požadované teploty v místnosti.


Při odjezdu na dovolenou může majitel domu jednoduše jedním tlačítkem uvést celý dům do úsporného režimu, což přispívá k úspoře provozních nákladů. „Nejvíce oceňuji, že technologie slouží nám, a ne my jim,“ říká investor a dodává: „I když máme řízení domu nainstalované v tabletu, může kdokoliv z rodiny využít běžné ovládací prvky, např. termostaty nebo vypínače. Příjemnou funkcí je vzdálený přístup, takže když jsme na dovolené, můžu se připojit k domu a prohlédnout stav zabezpečovacího nebo kamerového systému i ze svého mobilního telefonu.“

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz