< Zpět

Obýváková Home Effie 2020

Rok 2020 byl nejen pro naši firmu jednou obrovskou výzvou a někdy i improvizací.

EFFIE2020
EFFIE20201
Agentura INA. s.r.o. logo

Agentura INA. s.r.o.

Rok realizace: 2020
Kategorie: Eventy, Eventy na dálku

Spousta akcí se rušila, přesouvala. Díky restrikcím se také na poslední chvíli měnila podoba, počet hostů, program, či provedení akce samotné.

Poradili jsme si přesunem do našich studií a častým „stěhováním“ akcí do online prostředí. Během roku se nám tak naskytlo několik příležitostí, které by bez pandemie jistě nenastaly. Například vysílání doslova z obýváku.

V duchu domácí akce totiž bylo na poslední chvíli proměněno předávání cen EFFIE nejefektivnějším reklamám.. Ve dvou kolech porota posuzuje měřitelnost, výsledky kampaní a dosažení původně určených cílů. Jedním večerem tak marketingovým světem proletí obrovská dávka inspirace nejen účastněným agenturám, ale všem oborovým zaměstnancům i nadšencům. 

V České republice první ročník spatřil světlo světa v roce 1997. AV MEDIA EVENTS se na akci podílí jako partner již od roku 2005, spolupráce tedy již probíhá v přátelské rovině. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se přesunuli se všemi našimi techniky na pražskou Floru do bytu Ivanky Deváté, maminky organizátora Marka Hlavici, moderátora a také ředitele AKA a ARA´s, coby pořadatele soutěže.

Pojďme se však vrátit o krok zpět a připomenout si původní podobu galavečera. Předávání cen mělo proběhnout v hale č. 3 areálu PVA Letňany. Místo klasického pódia měla být v hale zaparkovaná V3S se skříňovou nástavbou s moderátorem, ze stropu měla být zavěšená světla a plátna. Diváci měli celou akci sledovat z vlastních aut zaparkovaných v hale, kde se měl zvuk přenášet skrze rádio v autě, jak to známe z autokin. Obraz z kamer měl být přenášen na obří plátna.

Není žádným překvapením, že změnou restrikcí se musela akce situaci přizpůsobit. Bohužel se místo plátna a stage v halách postavila ve stejné době provizorní Covid nemocnice. Dalším řešením mohlo být odvysílání v jednom z našich studií. Nakonec se ale v době „homeofficové“ proměnil galavečer na „Home Effie“, a tak jsme se dostali právě do obýváku paní Ivanky.

Byt se nacházel ve druhém patře jedné z ne úplně klidných pražských ulic přímo u tramvajové zastávky. Parkování před domem bylo prakticky nemožné a absence výtahu našim technikům situaci nikterak neulehčila. Kuchyň má primárně sloužit jako kuchyň, nikoli režie. Naši technici se však překážek nezalekli a přizpůsobili nejen techniku, kterou po schodech nanosili do bytu, ale také světla či zvuk a přenos vzdálených řečníků.

Pokud techniky doteď nepolil studený pot, při zjištění, že v bytě, kde se bude přenášet velká akce pro celou republiku, není internetové připojení, nezůstala jedna záda suchá.  I to se ale podařilo vyřešit.

Akci jsme odvysílali přes zabezpečený CDN server na microsite speciálně vytvořené pro toto online vysílání. Sledování bylo možné pouze s registrací na základě unikátního kódu, o den později byl záznam zpřístupněn pro širokou veřejnost. Díky omezenému odběru množství elektřiny v bytě byla zvolena mimo jiné praktická světla poskytující skvělý výkon, ale s minimálním odběrem.

Jistě se jednalo o nevšední zážitek nejen pro naše techniky, kteří si vytvořili režii z prostředí útulné kuchyňky, ale také pro pořadatele samotného. Atmosféra se nesla v přátelském duchu, stejně jako naše dlouhodobá spolupráce.  Na tuto událost rád vzpomíná i náš projektový manažer Milan Hošťálek: „V loňském roce se mi noc po vyhlášení cen Effie narodil syn, takže s touto akcí mám spojenou i velice krásnou vzpomínku.“

Jsme rádi, že i přes komplikace, které nám rok 2020 házel pod nohy jsme se dokázali situaci přizpůsobit a klientům jsme se snažili vždy stoprocentně vyhovět tak, aby byla akce dle představ, ale zároveň bezpečná a s hladkým průběhem bez větších komplikací. Ať už se příští rok sejdeme znovu u někoho doma či ve velkém sále, jsme schopni akci přizpůsobit na míru!

Technické vybavení akce pro zvědavce:

 • Zabezpečený CDN server na microsite
 • Led zobrazovače Panasonic
 • Led-fresnelová světla,
 • PTZ kamery s dálkovým ovládáním
 • HDSDI střižna Panasonic
 • Mediaserver Milumin na platformě Apple Mac Pro
 • Grafická režie Barco S3 řízená počítačem
 • Mixážní digitální pult Soundcraft
 • Mikrofony Shure ULXD
 • Studiové reproduktory Genelec
 • „Batoh“ – mobilní router napájený baterií a vybavený čtyřmi datovými SIM kartami

Podívat se do bytu paní Ivanky napěchované našimi techniky se můžete podívat ze záznamu CNN zde, v čase 12.30 min – 14.42 min: https://cnn.iprima.cz/porady/zpravy/30112020-5

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz