< Zpět

Festival Colours of Ostrava - hudební událost sezóny

Nad Ostravou i letos zazářily barvy oneAVteamu – největší středoevropská rentalová skupina se podílela na technologickém zajištění akce. Konkrétně to byly čeští zástupci skupiny – RENTAL PRO, AV MEDIA a Yventech.

01a
01aa
05

Rok realizace: 2018
Kategorie: Eventy

Třetí víkend v červenci tradičně patřil jednomu z největších festivalů v České republice. V loňských letech byl opakovaně zařazen mezi 10 nejzajímavějších evropských festivalů. JIž tradičně je to projekt, na kterém se podílejí tři čeští zástupci skupiny - RENTAL PRO, AV MEDIA a Yventech. Na place jsme měli celkem 70 lidí, v areálu stálo 520m2 LED stěny a kromě odbavení koncertů, jsme se postarali i o projekt Melting Pot, kde se po dobu festivalu odehrávaly zajímavé diskuze a přednášky. 

Čtyři dny probíhající hudební svátek představil na naší scéně hvězdu Jacoba Banks, éterickou Auroru, živelnou Beth Ditto, divadelního Nathaniel Rateliff &The Night Sweats, temné Cigarettes after Sex, roztančeného Ziggyho Marleyho ale i zástupce české scény Marpo &Troublegang nebo Jaroslava Uhlíře, který rozezpíval celé publikum nototricky známými písněmi a další.

O vynikající zvuk se postaral tým zvukařů, který využil na maximum možnosti modulárního systému NEXO STM – celkově jsme na festival dovezli přes 170 reprobeden použitých pro hlavním PA, outfill a delay věže. K napájení systému bylo použito 60 zesilovačů NXamp 4x4 distribuce signálu pro ozvučovací systém byla řešena zvukovou sítí EtherSound a Dante. Většina umělců používala ovládací pulty dodané naší firmou Avid Profile, YAMAHA CL5. O správnou synchronizaci kompletního zvukového systému se staral World clock generator Antelope Audio. O maximální komfort na podiu se postarali nejvýkonnější odposlechy na trhu NEXO 45N12 a nesmrtelný pult YAMAHA PM5D-RH.

O tom, že muzikanti byli spokojení svědčí i jejich reakce, které nám poslali: „Jako kapela Marpo & TroubleGang jsme měli vynikající zkušenost se zvukovým systémem při akci Colours of Ostrava, které dodávala společnost Rental Pro. Subjektivně hodnoceno, lepší zvuk jsme snad ještě nikdy neměli. Děkujeme a vřele doporučujeme!” řekl Michal Šamánek, manažer skupiny.

Světla byla tento rok sázkou na jistotu, spolupráce s firmou ROBE se vyplatila a dokázali jsme připravit vynikající light desing, který byl schopen vyhovět všem nejnáročnějším potřebám umělců. Výborně fungovala nová světla MegaPointe, která se i ve velkém počtu dokázala mezi ostatními razantně prosadit. Světla ROBE BMFL Blade a ROBE Spiider nádherně využívala prostor velké stage a atmosféra, kterou vytvářeli byla místy až dechberoucí. Celou světelnou show jsme odbavovali na pultech Hog 4 Full Boar nebo GMA Light.

RENTAL PRO i tento ročník zajišťovalo kompletní zvuk a světla na Arcellor Mittal stage. YVENTECH je již několik let videopartnerem festivalu – LED technologie skupiny oneAVteam mohli návštěvníci vidět na Česká Spořitelna stage, Acelor Mital stage, Fresh Stage, elektro stage, kde kromě technologií odbavovali režie včetně kamerových přenosů. Letos také nově dodali nový MAXI BDF LED kontejner u vstupní brány, LED zobrazovač na vstupní bráně a LED banner v relax zóně České spořitelny.  V multifunkční hale Gong pak zajistili projekci a streaming a také konference ve starých koupelnách. 

 Foto: Stanislav Milata

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz