< Zpět

Virtuální muzeum

Sešli jsme se ve virtuálním prostoru a společně s našimi hosty jsme probrali nové trendy a inspirace v oblasti muzeí

IMG_3100
IMG_3301
IMG_3316
IMG_3107
IMG_3090
IMG_3108
IMG_3163
AV MEDIA, a.s. ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z.s. logo

AV MEDIA, a.s. ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z.s.

Rok realizace: 2020
Kategorie: Eventy na dálku, Kultura

Z důvodu zamezení šíření onemocnění COVID-19 jsme museli přesunout inspirativní setkání, která jsme plánovali pro letošní rok. A tak jsme ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z.s. připravili pilotní konferenci "Virtuální muzeum", které bylo možné zúčastnit se z bezpečí a pohodlí domova. 

Společně s našimi partnery a hosty jsme si položili otázku, co dělat, když je muzeum zavřené, a jak tyto aktivity posunout dál, až se muzejní expozice znovu otevřou návštěvníkům. 

Konference proběhla pod taktovkou zkušeného moderátora Viktora Plasse, který ve studiu přivítal "živé" i "vzdálené" hosty. Nejprve se ujala slova paní Irena Chovančíková, předsedkyně Asociace muzeí a galerií České republiky, z.s., která přivítala účastníky konference. Následoval rozhovor se scénografem Ivo Plassem, který mimo jiné představil projekt výstavy Labyrintem dějin českých zemí na Pražském hradě. Martina Bernátová a Andrea Slaná z Povážského muzea v Žilině představily projekt na moderní expozici na hradě Strečno. S Michalem Novákem a Michalem Kuběnským jsme poodkryli umění světelného designu a s Vladimírem Martincem jsme vyzkoušeli triky s průvodcovskými systémy. Jak propojit návštěvu muzejní expozice se školní výukou nám prozradila Eva Novotná z Dačického domu v Kutné Hoře a Jan Buriánek nám představil projekt "virtuálního muzea".

Konferencí jsme zahájili program seminářů na téma virtuálních prohlídek expozic a digitalizace, světelného designu a architektury, zahraničních inspirací, novinek v oblasti audiovizuální interpretace a operačního systému na řízení expozic. 

Byli jsme velice mile překvapeni velkým zájmem o konferenci. Zúčastnilo se jí 240 "virtuálních návštěvníků".

 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz