< Zpět

Nevšední zážitek z digitálního kina

Digitální kina nabízejí 3D promítání, které přináší realističtější zážitek, přirozený lidskému vnímání. Divák se stává součástí filmu, je lépe vtažen do děje.

IMG_4063
IMG_4082
IMG_4093

Rok realizace: 2014
Kategorie: Kultura

Za pouhé dva měsíce proběhla nejrozsáhlejší přestavba a digitalizace kina Radotín. Výsledkem je nové prostředí, které láká diváky na nejnovější světové premiéry. Integrátorem kina je společnost AV MEDIA, která vybavila kino nejmodernějším technickým vybavením – zvukovým systémem Dolby Surround 7.1, projektorem Christie CP2220, kinoserverem Doremi ShowVault s IMB blokem do projektoru a 3D systémem Dolby.

Kino díky digitalizaci uvede více filmů

Díky 6milionové investici bude kino promítat 5 dní v týdnu vždy 2–3 filmy, jen v září bylo uvedeno 23 trojrozměrných projekcí, a již od října nabízí nedělní lahůdky – poprvé celosvětovou premiéru historicky prvního baletu ve 3D – Giselle. Investiční akce hrazená z většiny z vlastních zdrojů městské části Praha 16 zahrnovala v prvním kroku digitalizaci kina včetně ozvučení sálu systémem Dolby Digital Surround, instalace akustických panelů, elektroinstalace, úpravy vzduchotechniky a s tím související stavební úpravy. Na to navazovalo pořízení projektoru, nové plátno a nadstavba pro 3D projekci. Vše bylo dokončeno v původním plánovaném termínu, tedy do konce prázdnin,
a tak si v úterý 6. září mohli první zájemci užít promítání ve špičkové technologii (Lví král ve 3D a Muži v naději). Díky rozsáhlé rekonstrukci se nyní v Radotíně budou promítat
premiérové tituly, ale zároveň zůstanou zachovány tradiční cykly, představení pro rodiče s nejmenšími dětmi a Filmový klub. Lahůdkou pak budou nedělní představení, vždy jedno v měsíci, díky kterým si užijí i milovníci špičkových oper či baletu.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz