Náš web používá soubory cookie. Pokud tento web používáte, znamená to, že s tím souhlasíte. Doufáme, že je to v pořádku. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie.

< Zpět

Reakce MU BRNO

| 17. 2. 2011

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.


BRANCIK_    

aula_1_

Pavel Brančík - ředitel Správy Univerzitního kampusu Bohunice
KINOSÁL, kapacita 227 posluchačů - přednáška z Ortopedicko-traumatologického symposia

Pod správu kampusu Masarykovy univerzity spadá správa budov, správa knihovny a technologické informační centrum, které obsahuje správu IT technologií a audiovizuální techniky jednotlivých fakult na území kampusu. Hlavním úkolem našeho oddělení je zajistit bezproblémovou funkčnost IT a audiovizuální techniky.

Zaznamenali jste nějakou zpětnou vazbu od pedagogů, kteří se museli přizpůsobit novému vybavení?

Mám potvrzeno, že nasazení nových technologií v oblasti AV techniky je vnímáno vesměs pozitivně. Zúčastnil jsem se některých přednášek, kde si vyučující s technikou doslova pohrávají. Jejich výklad obsahuje zajímavé interaktivní prvky, které studenty mnohem lépe vtáhnou do probíraného tématu. Nasazená audiovizuální technika umožní přehledně ukázat konkrétní praktické příklady, které jsou neocenitelné pro snadnější pochopení všech souvislostí probíraného tématu, např. při videokonferenčních spojeních s Fakultní nemocnicí v Brně. Jednoduše lze nasadit živé nebo archivované přenosy přímo z operačních sálů, které nabízejí neobvyklé možnosti v oblasti vzdělávání. Postupné využívání videokonferenčních přenosů tak částečně snižuje náklady na výuku a umožňuje obrazové a zvukové spojení se vzdálenými institucemi či jinými organizacemi. Díky tomu můžeme nabídnout všem studentům kvalitní a pestrou interaktivní náplň.

Naší další výzvou je plnohodnotně využít audiovizuální techniku i mimo prostory kampusu např. díky videokonferenčním přenosům s jinými českými nebo zahraničními univerzitami.


Regner_
kino_2_
Břetislav Regner - vedoucí CIT a správy univerzitního kampusu Masarykovy univerzity Bohunice     Živý videokonferenční přenos z operačního sálu Fakultní nemocnice v Brně - rekonstrukce ramenního kloub

Co je vašim hlavním úkolem z pozice vedoucího Centra informačních technologií?

Hlavním úkolem CIT je zajišťovat komplexní podporu a bezproblémový provoz výpočetní a audiovizuální techniky na celém území kampusu Masarykovy univerzity. V podstatě se jedná o správu počítačů, sítě, serveru, webu a audiovizuální techniky. Audiovizuální technika je nainstalována celkem v 32 zasedacích místnostech, učebnách a laboratořích. Dále pak v 9 posluchárnách, 2 kino-sálech a jedné velké aule. V místnostech je třeba zajistit plynulý a snadno dostupný provoz všem učitelům a studentům. Učitelé díky audiovizuální technice a dostupným interaktivním nástrojům mohou studentům názorněji ukázat důležité části probíraného tématu a jednodušeji kloubuje zapojovat do oboustranné diskuse. Vše musí šlapat na 100 % a případný nedostatek je potřeba odstranit, co možná nejrychleji a nejefektivněji.

Je potřeba si uvědomit, že pořízení audiovizuální techniky není jen nákupem koncových prvků (krabic), které je nutné zapojit do zdroje elektrické energie, ale jde o nákup řešení s přidanou hodnotou a vlastní infrastrukturou. Jako odborného konzultanta pro audiovizuální techniku jsme vybrali společnost AV MEDIA, které se podařilo naše v mnoha případech složité požadavky postupně vyřešit. V rámci projektové dokumentace AV techniky byla navržena správa všech technologií po LAN síti z jednoho dohledového pracoviště. To znamená, že vyučující získá technickou podporu vzdálenou formou.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz