Praha, 16. října 2014

Společnost AV MEDIA se úspěšně probojovala do užšího výběru letošního ročníku mezinárodní soutěže European Best Event Awards (EuBEA), která každoročně vybírá nejlepší akce, eventy a živou komunikaci z celé Evropy. AV MEDIA uspěla s projektem Olympijský park Soči - Letná 2014, který technicky zajišťovala pro Český olympijský výbor.

Postoupení do užšího výběru této prestižní soutěž nás potěšilo a ukázalo nám, že náš přístup při realizaci podobných akcí je správný. Vedle dodavatelů špičkové a profesionální techniky chceme být pro naše zákazníky i partnery, kterým poskytujeme i naše zkušenosti a rady od návrhu a přípravy projektů až po jejich konečnou realizaci. Ukazuje se také, jak je při podobných akcích klíčová dlouhodobá spolupráce,“ říká Jan Kubinec, obchodní ředitel pro pronájmy z AV MEDIA.

Unikátní projekt na Letné zahrnoval více než 100 m2 LED obrazovek a dalších zobrazovačů umožňující návštěvníkům parku sledovat nejen výkony českých sportovců, ale zároveň společně fandit a těšit se z jejich úspěchů. V celém areálu o celkové rozloze 17 500 m2 AV MEDIA rozmístila téměř 500 ekologicky šetrných světel, která osvětlovala hokejová hřiště, snowboardovou dráhu, bruslařskou plochu i ledové dráhy, cesty nebo podium. Kromě klasických světel se zde také např. použilo více než 1,5 km LED pásek, které nasvítily scénickou lávku vedoucí parkem a unikátní ledovou dráhu.

Jako u všech projektů a řešení od AV MEDIA, i na Letné veškerá venkovní technologie splňovala standardy pro venkovní použití a zařízení byla energeticky úsporná. Díky použití moderních ekologických zařízení byl celý provoz až o 80 % úspornější oproti konvenčním svítidlům.

Soutěž EuBEA vznikla před devíti lety a mezinárodní porota hodnotí každoročně projekty z 25 evropských zemí, které potom postupují do užšího výběru. Celkového vítěze letos oznámí na festivalu EuBEA, který se uskuteční 23. a 24. října ve španělské Seville.