Komplexní přístup k řešení expozic
DALŠÍ KROK

1.Analýza

systems_muzea_1
Úspěšná expozice odvypráví příběh stejně jako skvělý film

Analýza prostoru definuje základní fakta, cíle a očekávání, včetně zpracování emocionální křivky, která definuje atmosféru a emoce spojené s jednotlivými místy, na kterých se návštěvníci zastaví. . Dále řeší scénář pojetí samotného prostoru a tzv. axonometrii. Výsledná analýza je základním stavebním kamenem nové expozice a slouží jako zadání pro komplexní studii expozice. 

2.Studie

Studie
Vaše myšlenky získávají reálnou podobu

Výstupem studie je dokument, který detailně popisuje expoziční prostor a expozice samotné, a to až do úrovní detailního popisu jednotlivých částí a zastavení. Dokument se neomezuje pouze na uměleckou stránku věci, ale řeší také detailní popis technologií, materiálů a dojmu, který má daná část prezentovat. Kompletní studie jasně a exaktně vyjadřuje „ducha expozice“, popis systémů, technologií i vizuální stránku věci.  

3.Scénografie

Scénografie
Vytváříme příběhy a emoce

Nedílnou součástí každé studie je scénografie, protože vytváří pouto mezi návštěvníkem a expozicí. Je ideálním nástrojem, jak přizpůsobit expozici tak, aby byla více zapamatovatelná a jedinečným prostředkem k prezentaci obsahu. Scénografie je součástí příběhu a podtrhuje téma vyprávění.

4.Projekt

Projekt_1
Základ úspěšné realizace

Projektová dokumentace slouží jako podklad realizace a jasně definuje rozsah, funkcionalitu, návaznosti na ostatní profese, potřebnou stavební připravenost a předpokládaný objem investičních nákladů. Našim zákazníkům v rámci komplexního řešení expozic vypracujeme projektovou dokumentaci AV techniky i interiérové části expozice. 

5.Obsah

Obsah
Probouzíme expozici k životu

Základem poutavého obsahu je skvělý scénář. Ten se vytváří na základě libreta, které nejčastěji sestavují odborní pracovníci. Libreto je jakýmsi námětem scénáře, který se snaží o jasné vystižení atmosféry, názornou vizualizaci, srozumitelnost a zábavnost. Naši animátoři scénář rozpracují do storyboardu a převedou ho do nákresů, které potvrzují jeho správnost.

6.Škola v muzeu

Škola v muzeu
Propojujeme školní výuku s návštěvou muzejní expozice

Ve spolupráci s našimi lektory, pedagogy základních a středních škol, zpracováváme digitální učební materiály (DUMy), se kterými žáci  pracují ve vyučovacích. Materiály jsou vytvořené tak, aby odpovídaly osnovám pro žáky základních a středních škol. Zároveň obsahově navazují na téma expozice. Průlomovým vzdělávacím systémem je ClassVR, který využívá jak virtuální, tak rozšířenou realitu. 

7.Provozní péče

Servis
Myslíme na vás i vaše návštěvníky

Naší vizí je navrhovat a realizovat zážitkové moderní expozice, které jsou zároveň spolehlivé. Proto říkáme, že realizací to pro nás nekončí. Zajišťujeme komplexní služby v oblasti vzdálené správy, preventivní údržby, profylaxe, AV asistence.

Ke stažení

Expozice, které vyprávějí příběhy
7 MB

Inspirujte se

Labyrintem dějin českých zemí

Plánujete novou expozici?

Spojte se s námi a my pro vás vymyslíme to nejlepší.

Reference

Důležité odkazy

Buďte neustále v obraze!

Sledujte naše sociální sítě zaměřené na kulturu.