Ceny budou slavnostně vyhlášeny a předány na gala večeru, který se uskuteční 3. května ve zbrusu novém sále DOX+, který se nachází v nové budově Centra současného umění - galerie DOX.

Česká eventová asociace (ČEA), která byla založena loni v létě a jejíž posláním je kultivace a podpora českého eventového prostředí, udělí výroční ceny za nejlepší eventy roku 2017, a to v pěti kategoriích. Jedná se o první ročník národní soutěže s názvem Výroční ceny České eventové asociace o nejlepší počiny v oblasti eventové komunikace, jejímž cílem je ocenit mimořádné eventové projekty, nadstandardní služby dodavatelů poskytnuté v rámci eventových projektů a přispět tak ke zvýšení významu eventového odvětví v České republice.  Ceny budou slavnostně vyhlášeny a předány na gala večeru, který se uskuteční 3. května ve zbrusu novém sále DOX+, který se nachází v nové budově Centra současného umění -  galerie DOX.

 „Jsme rádi, že se nám podařilo připravit a uvést v život koncept soutěže, která v České republice, v takto ucelené podobě, zatím chyběla. Věříme, že tímto pilotním ročníkem založíme tradici, která bude ceněná a oblíbená mezi všemi subjekty, které mají s eventy na našem trhu co dočinění“, říká Norbert Pýcha, předseda Asociace.

 Eventy bude možné přihlašovat přímo na webových stránkách asociace, kde bude v nejbližší době spuštěn speciální formulář. Každý subjekt bude moci vložit libovolný počet eventů celkem do pěti kategorií. Ty budou rozděleny podle cílových skupin na akce pro klienty a obchodní partnery, zaměstnance, veřejnost a spotřebitele. Svou speciální kategorii budou mít také inovace roku.  

Porota bude vybrána a složena z řad nezávislých odborníků, zadavatelů eventů a zástupců event marketingových agentur a dodavatelů poskytujících své služby převážně v oblasti eventového marketingu. Kompletní porota včetně předsedy, bude představena při zveřejnění shortlistu přihlášených akcí.

Každý vítěz Výroční ceny České eventové asociace v dané kategorii obdrží certifikát a designovou trofej. Absolutní vítěz – Grand Prix, na základě hlasování poroty, získá navíc zdarma přihlášku do celosvětové soutěže BeaWorld.