Praha, 8. 11. 2013 – Společnost AV MEDIA a.s., největší společnost realizující systémy pro audiovizuální komunikaci v České republice, dnes podepsala smlouvu o odkoupení 100% podílu ve společnosti ProMoPro (PMP). Tímto spojením tak posílila své ambice ve středoevropském regionu v rámci uskupení BRILL AV MEDIA, tedy nejen v Polsku, kde podniká už od roku 2006, ale i na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku.

Společnost AV MEDIA a.s. byla založena v roce 1992 a svým klientům poskytuje širokou škálu služeb od návrhů systémů, projekce, instalace, vzdálené správy a servisní péče. Řešení od společnosti AV MEDIA lze nalézt ve veřejné správě, ve firmách, na vysokých a středních školách, v oblasti kultury i hotelových služeb.
AV MEDIA zaměstnává 170 odborníků, kteří pracují jak v pražské centrále, tak v dalších 6 pobočkách ve významných městech ČR, je členem mezinárodní asociace InfoComm podporující celosvětově audiovizuální odvětví a držitelem certifikátu CAVSP (Certified AudioVisial Solution Provider). Obrat AV MEDIA v roce 2012 činil 725 mil. Kč.

Jednou z nejvýznamnějších součástí společnosti je divize pronájmů, která zabezpečuje pronájmy audiovizuální, světelné a konferenční techniky pro širokou škálu různorodých akcí - od firemních školení přes korporátní kongresy a veletržní expozice až třeba po venkovní projekci na budovy. Rozšíření portfolia o společnost PMP je jen logickým pokračováním růstu, zejména v oblasti konferenčních služeb.

ProMoPro s. r. o. je významnou společností pronajímající audiovizuální a kongresovou techniku zákazníkům v České republice. Vznikla v roce 1993 a má za sebou úspěšnou realizaci řady významných akcí - např. zasedání NATO, Světové banky a MMF. V roce 2012 dosáhla obratu téměř 51 mil. Kč.

Petr Barcal, předseda představenstva a generální ředitel AV MEDIA a.s. k nové akvizici uvedl: "Rozhodli jsme se akceptovat nabídku původních majitelů na prodej
100% podílu společnosti ProMoPro a nadále bychom chtěli poskytovat kvalitní služby celé řadě spokojených a loajálních zákazníků této společnosti. Jsme přesvědčeni, že synergie v rámci skupiny nám umožní nejen rozvíjet pronájmové služby zákazníkům v České republice, ale dále posílí i naše ambice směrem na další evropské trhy."