V sobotu 24. listopadu v portugalském městečku Coimbra vyvrcholila mezinárodní konference Bea World – The International Festival of Events and Live Communication předáváním cen nejlepším světovým eventům.

Už samotná nominace letošního ročníku pro Světlo Valmez, které proběhlo jako druhý ročník na začátku září ve Valašském Meziříčí, byla překvapením. O to větší radost měli pořadatelé ze spolku Festival Světel Valašsko a hlavního technologického partnera společnosti AV MEDIA EVENTS, když se tento projekt dostal na shortlist v kategorii Low Budget Event.“

Projekt mezinárodní porotu zaujal svou unikátností a zaměřením na širokou veřejnost, především pak přímým zapojením dětí a mládeže i mladých umělců. Letošní ročník přilákal v jeden páteční večer do ulic Valašského Meziříčí na dvacet pět tisíc návštěvníků a zdvojnásobil tak tento počet oproti prvnímu ročníku“, uvedl ředitel festivalu Pavel Röder.  

„V kategorii nízkorozpočtových akcí získalo Světlo Valmez úžasné třetí místo a Bronze Elephant Plaque. Oproti ostatním projektům jsme miniaturní tým, ale máme velkou podporu ve vedení města Valašské Meziříčí, partnerů a řady místních kulturních organizací včetně velmi šikovných a obětavých jednotlivců. Bez nich by se projekt dával těžko dohromady“, uvedl ředitel marketingu Jiří Baroš.

Tento projekt mladých kreativních lidí se během dvou let dostal na světovou mapu významných eventů. V loňském roce uspěl u domácí České Eventové Asociace, kdy zvítězil jako nejlepší B2P event. Letos svoji unikátnost a kvalitu potvrdil na mezinárodním poli jako jeden z mála českých projektů.

„Jsme rádi, že se na tomto projektu podílíme jako technologický partner od samotného počátku a že můžeme Česko reprezentovat před celým světem takto kvalitním projektem. Obzvláště pak oceňujeme odvážný přístup města Valašské Meziříčí, které nešlo bezpečnou cestou klasických ohňostrojů, ale dalo šanci něčemu novému. Kromě nadšených reakcí návštěvníků je i toto ocenění důkazem, že se odvážný přístup vyplácí“, doplnil informace Jan Kubinec, výkonný ředitel partnerské společnosti AV MEDIA EVENTS.

Festival světla a hudby Světlo Valmez vznikl v roce 2017 jako spontánní projekt z iniciativy místostarostky Valašského Meziříčí Yvony Wojaczkové a pár dalších nadšenců. Během několika málo týdnů dokázali připravit technicky náročný a umělecky kvalitní program, který do dvacetitisícového města přilákal v jeden večer další tisíce návštěvníků. Valašské Meziříčí se tak stylem městských slavností v podobě videomappingů a instalací (světelných projekcí), řadí po bok světových metropolí jako je Praha, Berlín, Paříž či New York. Veškerý program je pro návštěvníky přístupný zcela zdarma. Více informací o festivalu http://svetlovalmez.cz/.