Další ze studií, které si prošlo změnami, je naše oneAVstudio, nacházející se na Harfě.

Prvotní cíl vedoucí k přestavbě studia bylo zlepšení záběrů kamer na řečníky před LED obrazovkou.

Přicházelo v úvahu několik možností. Rozhodli jsme se zvětšit odstup samotných vystupujících od LEDky a snížit tak možnost „rušení“ kamery.

Posunuli jsme celou LED stěnu o téměř tři metry. Tímto krokem jsme přišli o jednu uličku ve skladu a zmenšili jsme tak jeho prostor na úkor zvětšení prostoru našeho studia. Přímo pod LEDku se umístilo velké podium o rozměrech 12 x 10 x 0,2 m – chrání nám oplocení skladu a zároveň pozvedlo samotnou obrazovku a rozměry jejího využití se tím pádem také zvětšily.

To nám ale nestačilo, a tak jsme samotnou LED obrazovku zvětšili ještě o celý metr! Rozměr obrazovky činí 15 x 3,5 m a její oblouk se změnil ze čtyř segmentů na šest. Zahnutí je díky tomu pozvolnější, a přestože naživo může rozdíl působit nenápadně, na kameře můžeme vidět mnohem lepší výsledek celkového vzhledu LEDky.

Kromě samotného studia se přestavěla také režie. Ta byla otočena o 180 stupňů a vytvořil se tak vzdušnější a přehlednější prostor.

Zvětšení přineslo spoustu výhod. V neposlední řadě je možnost postavení dvou tlumočnických kabin přímo ve studiu. I v tomto studiu nám teď tedy vzniká prostor pro bezproblémové odvysílání mezinárodních konferencí, a to v několika jazycích. 

Akce na Harfě tak budou zase o level kvalitnější, a nejen výstupy budou vypadat lépe. Lidé v něm se budou cítit lépe, a to je pro nás také důležité.

V neposlední řadě stále dbáme na bezpečnost. Držíme se protokolu, který jsme interně vytvářeli a platí ve všech našich studiích.

Pokud vás zajímá více informací o studiu, můžete se podívat na naše webové stránky.