Jelikož jsme zapáleni pro to, co děláme a baví nás, když můžeme inspirovat zákazníky, zeptali jsme se Jiřího Plátka, Workplace Design Specialistu, co můžeme očekávat v roce 2022 nejen v oblasti AV technologií.

Jak se bude vyvíjet pracovní prostředí v roce 2022?

Pracovní prostředí se nevrátí do doby z roku 2019, protože jsme pochopili, že můžeme být produktivní odkudkoliv. Pandemie covid-19 vyvolala rychlé změny, které ovlivňují samotný výkon práce. Hybridním způsobem práce si uvědomujeme nejen, kdy, kde a jak pracujeme, ale také proč pracujeme (pro společnost, pro šéfa, pro lídra, pro tým, pro sebe-samého). Hledáme skutečný smysl práce! Hlavní výzvou bude nadále rozvíjet a transformovat nové pracovní prostředí, firemní kulturu, aktivní zapojení lidí odkudkoliv za přispění digitálních technologií.

 REKONSTRUKCE kancelářských prostor v AV MEDIA SYSTEMS.

Jakou roli mají audio vizuální technologie?

Lidé si většinou představují, že technologie vyřeší všechny potřeby a přání anebo, že jim zkomplikují dosavadní zažité postupy a scénáře práce. Oba názory jsou zcela mylné. Pravdou je, že když smysluplně propojíte lidské dovednosti s dobře navrženým pracovním prostředím a vybere technologie, které mají lidé rádi a opravdu je prakticky využívají, pak právě v tomto okamžiku se začnou realizovat očekávané představy. Toto spojení je klíčové a funguje. Víme jak na to. Musíte však pochopit, že technologie jsou jen jednou součástí celkové změny.

 

LIVESPORT (vítěz Kanceláře 21. století) v soutěži Kanceláře roku.

Jak vytvořit pracovní prostředí, ve kterém se lidé cítí dobře?

V prvé řadě se ptejte lidí, identifikujte jejich potřeby a přání. Následně přemýšlejte, jak vytvořit pracovní prostředí, které se stane centrem zážitků z vykonané práce. Nábytek, osvětlení, akustické prvky, technologie a další udržitelné vybavení je navrženo v souladu s různorodostí. Prostředí, které s vámi neustále roste a vyvíjí se, vyjadřuje váš příběh, firemní DNA, mezilidská propojení, týmovou spolupráci nebo individuální práci.

EXPERIENCE HUB je centrem zážitků...

Jak bude vypadat svět videokonferenci?

Krása videokonferencí spočívá v tom, že můžeme být k dispozici odkudkoliv na světě: z kanceláře z pohodlí domova nebo coworkingových prostor. Současně si uvědomujeme, že pro vzdálenou komunikaci jsou důležité nové dovednosti. V kombinaci s hybridním modelem práce si ověřujeme, že svoboda pracovat odkudkoliv v nás zanechává stopy spokojenosti, produktivity a nastavení vlastního work live balance. Organizace mohou rovnoměrně lidi zapojit, angažovat a nabídnout větší flexibilitu a bezpečí.

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE,dDobrá atmosféra, výborná spolupráce, krásné pracovní prostředí.

Co znamená pojem chytrá kancelář?

Lidé se chtějí v pracovním prostředí cítit podobně jako ve svých moderních vozidlech. Představte si, že držíte v ruce mobilní telefon, ve kterém máte nainstalovanou aplikaci. Aplikace umožní sdílet půdorys všech kancelářských prostor s barevnými indikátory. Dozvíte se, jaké pracovní stoly, místnosti nebo parkovací stání jsou dostupné a současně si je zarezervujete. Pracovní prostředí chytré kanceláře je vybaveno čidly, které automaticky nastaví správnou teplotu, intenzitu osvětlení, vyhodnotí maximální počet přítomných lidí a mnoho dalších informací. Cílem chytré kanceláře je vytvořit bezpečné, flexibilní a inteligentní prostředí.

REZERVAČNÍ SYSTÉM, CHYTRÁ KANCELÁŘ.

Zajímá vás hybridní model práce? Proč se tomuto způsobu prácě věnovat? Jak vypada hybridní práce? Co k hybridnímu modelu potřebujete využívat? Nejen na tyto otázky naleznete odpověď v tomto článku