Projekt rekonstruovaného kina skloubil historii s moderními technologiemi

Biograf Český Ráj prošel rekonstrukcí, která trvala cca 16 měsíců. Rekonstrukce vrátila budově původní vzhled dvacátých let minulého století, ale uvnitř přináší divákům jedinečné filmové zážitky pomocí moderních technologií. V kině jsme nainstalovali zvukový systém Dolby Atmos, plátno se podařilo zvětšit na maximální možnou mez, kterou umožňoval samotný portál hlediště. Sál je zcela originálně akusticky obložen a kromě zvukové složky je na každém stropním panelu i samostatné aktivní LED osvětlení sálu, které má extra ovládání pro každý modul. 

Michal Miškovský, Biograf Český Ráj

Biograf Český Ráj – původně Divadlo Český Ráj , postavilo družstvo válečných poškozenců v roce 1922-1923, kdy bylo slavnostně otevřeno. Při divadelní produkci se zde také konalo biografické promítání, které časem převažovalo a postupem doby se z divadla stal biograf. V předválečných letech a hlavně v poválečných letech budova prodělala několik necitelných úprav a rekonstrukcí. V roce 2017, po mnoha letech příprav, bylo přistoupeno k zásadní a generální rekonstrukci. Bylo rozhodnuto, že se odbourají nepůvodní prvky a přístavky, a budově se vrátí vzhled z roku 1923, to vše bylo provedeno podle původních fotografií biografu.

Po generální rekonstrukci je kapacita kina 155 míst s ozvučením Dolby Atmos, projektorem Christie Solaria 4K, novým plátnem Harknes Clarus a 3D systémem depthQ. Všetně kompletní automatizace provozu. Osvětlení budovy je pouze LED svítidly.

Rekonstrukcí vzniklo také místo pro konference a přednášky. Sál je vybaven stolkem pro posluchače v područce sedadla a 230V zásuvkami pod sedadly, samozřejmostí je pokrytí wi-fi.  Biograf nyní patří ke špičce kinosálů v ČR.  Za 3 měsíce od otevření bylo odpromítáno téměř 300 představení, které navštívilo více než šestnáct tisíc diváků.

Fotografie byly použity se souhlasem: 
Jan Nožička
Projektový ateliér DAVID s.r.o.
Chládek a Tintěra Pardubice a.s.
Biograf Český Ráj