AV MEDIA si od svého založení v roce 1992 vybudovala vedoucí pozici v oboru audiovizuálních technologií v České republice i okolních zemích. Její podnikání tvoří dva hlavní pilíře: AV MEDIA SYSTEMS, která zajišťuje design a integraci kompletních audiovizuálních řešení pro zákazníky z oblasti školství, veřejné správy, kultury a komerční sféry, a AV MEDIA EVENTS, která poskytuje kompletní technologická řešení pro pořadatele konferencí, výstav, společenských, kulturních a sportovních akcí. Skupina prostřednictvím Brill AV Media úspěšně rozvíjí obchodní aktivity též v Polsku. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, získá v AV MEDIA majoritní podíl a zároveň si podíl ponechají i dva ze tří zakladatelů. Nově se stanou akcionáři také klíčoví manažeři skupiny. Společným záměrem je urychlit růst skupiny ať už formou expanze produktového portfolia, či formou vybraných akvizic v regionu. Dokončení transakce podléhá schválení českého antimonopolního úřadu a očekává se v listopadu 2023.

David Lesch

David Lesch, jeden ze zakladatelů a generální ředitel AV MEDIA SYSTEMS

"V Genesis Capital jsme našli silného partnera, který sdílí naši vizi a je schopný kapitálově podpořit naše budoucí ambiciózní plány. Třicetiletá historie skupiny je spojena s neustálým rozvojem a udělali jsme i několik úspěšných akvizic. S profesionální podporou Genesis Capital věříme v posílení našich aktivit v celém středoevropském regionu. Zároveň jsem rád, že bude zachována kontinuita v manažerském týmu, zapojení klíčových manažerů bude podpořeno jejich kapitálovou účastí. Jsem přesvědčen, že plynule navážeme na naše dosavadní úsilí a výsledky.“

Jan Kubinec

Jan Kubinec, generální ředitel AV MEDIA EVENTS

"Abychom zůstali konkurenceschopní na rychle se rozvíjejícím evropském trhu a byli schopni čelit výzvám přicházejícím zvenčí, potřebujeme udržet vysokou kvalitu a flexibilitu našich služeb. Ve vstupu Genesis Capital vidíme nejen příležitosti k posílení našich silných stránek, ale zároveň věřím, že vytvoříme silnou regionální skupinu poskytující špičkové služby významným mezinárodním zákazníkům. To nám umožní pokračovat v aktivitách podporujících český trh a zároveň posílí naši pozici v mezinárodní konkurenci.“

Jiří Kolísko_2

Jiří Kolísko, Senior Investment Manager v Genesis Capital Equity

"Máme radost, že můžeme spojit síly se zkušeným managementem, který dokázal vybudovat pevné postavení AV MEDIA v regionu střední Evropy a má i jasnou vizi, kam by měla skupina dále růst. Platí, že trh audiovizuálních technologií se veze na vlně digitalizace a rostoucí potřebě efektivní komunikace právě s pomocí různorodých technologických řešení. To nahrává specialistům jako AV MEDIA, kteří jsou schopní takové vhodné řešení nalézt a případně nové technologie integrovat s těmi stávajícími. Věříme, že při spojení s našimi zkušenostmi v oblasti fúzí a akvizic budeme schopni společně růstovou trajektorii ještě urychlit," komentuje transakci Jiří Kolísko, Senior Investment Manager v Genesis Capital Equity.

O skupině AV MEDIA

Společnost AV MEDIA vznikla na podzim 1992 a moderní audiovizuální řešení tak na trh přináší již více než 30 let. Od roku 2000 začala skupina pronajímat audiovizuální techniku a postupně začala technicky zajišťovat celé eventy. Dnes je AV MEDIA skupina firem, která nabízí široké portfolio služeb v oblasti audiovizuálních technologií napříč sektory, mimo jiné ve firmách, státních organizacích, školách od mateřských až po vysoké, hotelích, muzeích, kinech, konferencích, sportovních akcích či televizních studiích. Skupina AV MEDIA zaměstnává přes 200 pracovníků a ve finančním roce 2023 očekává konsolidované tržby na úrovni 1,3 miliardy korun.
AV MEDIA SYSTEMS je aktivním členem GPA, globálního uskupení firem působících v oblasti AV integrací. Společnost AV MEDIA EVENTS je členem největší event rentalové skupiny ve střední Evropě, oneAVteam, a důležitým členem globálních skupin AV Alliance a Congress Rental Network.

Pro více informací navštivte: www.avmedia.cz

O Genesis Capital

Genesis Capital je private equity skupina, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti private equity fondům s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 70 firem. V současnosti fondy Genesis spravují investice v těchto společnostech: Hecht Motors, Borcad CZ, TES Vsetín, XBS Group, PFX Group, HP Tronic/Datart, Sanborn, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, GTH catering, R2B2, Home Care Promedica, HC electronics a JP-Prolak.

Pro více informací navštivte: www.genesis.cz

20231019-Press release AV MEDIA Group - AVM
211 KB