Čtrnáctý ročník mezinárodní AV konference ISE 2017 s téměř 2000 vystavovateli jasně nastínil cestu, kterou se bude spolupráce vysoce výkonných týmů v digitálním světě ubírat.

Rostoucí význam technologií pro spolupráci potvrzuje i výzkum analytické společnosti Harvard Business Review z roku 2016. Z něj vyplývá, že 72 % TOP manažerů firem je přesvědčeno, že v posledních dvou letech výrazně vzrostla důležitost nasazování efektivních nástrojů určených pro týmovou spolupráci.

Na inspirativních setkáních – Inspired Collaboration v roce 2016 jsme od zákazníků zaznamenali následující tři klíčové potřeby, které očekávají od nově nasazených AV technologií: jednoduchost, standardizace a škálovatelnost. 

Jednoduchost. Jakákoliv technologie nebo řešení, které není snadno přístupné, intuitivní a uživatelsky ovladatelné se stává překážkou pro následné přijetí. 

Standardizace. Zákazníci si uvědomují, že je nutné technologie standardizovat, aby mohly být všemi zainteresovanými stranami (spolupracovníky) akceptovány. 

Škálovatelnost. Jakmile jsou definované standardy a ověřená uživatelská jednoduchost lze navrhnout další škálovatelná řešení.

Nejen z těchto důvodů přistupujeme k potřebám zákazníků trochu jinak než všichni ostatní. Budujeme se zákazníkem od začátku dlouhodobý partnerský vztah. Zjišťujeme, ověřujeme a potřebujeme vědět, kde se chce zákazník ve svém podnikání vidět za pět nebo deset let a jak jim v těchto vizích můžeme pomoci. Ač se to nemusí na první pohled zdát, tak AV technologie významně ovlivňují rychlost, jak dosáhnout požadovaných cílů, plánů, strategií a vizí každé úspěšné organizace. Nemůžeme a nechceme navrhovat AV řešení na základě jednoho vztahu či dílčího projektu.

Není tomu tak dávno, kdy pojem týmová spolupráce znamenala pravidelnou výměnu názorů a vzájemnou definici úkolů s kolegy sedícími u jednoho stolu s hrnkem kávy v ruce. Inovace v podobě digitálního flipchartu či interaktivních displejů nás sice výrazně posunuly kupředu, nicméně nyní nastal čas na další krok...a nejen jeden!

   

Interaktivní displeje se stály standardem u mnoha zákazníků a z tohoto důvodu se největší hráči na trhu s interaktivitou začínají odlišovat. Možné cesty jsou dvě. Buď nabídnou vlastní vyladěný software nebo inovují samotný interaktivní displej. SMART Technologies se svými interaktivními displeji zvolil současně obě možnosti. Interaktivita sama o sobě již nestačí, je potřeba přemýšlet v celku bez ohledu, zda-li potřebuji rychle něco digitálně zapsat, načmárat nebo rovnou vizuálně připomínkovat digitální obsah v Microsoft, Cisco, Apple nebo Google platformě. S interaktivním displejem SMART iQ Point můžete digitální obsah nejen sdílet s členy týmu v místnosti, ale i s kolegy, zákazníky nebo dalšími vzdálenými účastníky připojenými přes videokonferenci odkudkoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení. SMART iQ Point nabízí 3v1: digitální flipchart, (spolu) práci nad prezentovaným digitálním obsahem (platformou) a videokonferenci.

Mnoho výrobců interaktivních displejů pohoří ve snaze napěchovat do zařízení maximum funkcí a díky tomu ztratí uživatelskou jednoduchost a přímočarost, řešení se i přes svoji sofistikovanost mezi uživateli „neuchytí“ právě proto, že s ním nebudou umět pracovat. Zde je trend zcela jasný.  Interaktivní displeje musejí být jednoduše použitelné, a to se SMART displejům a SMART iQ Pointu daří!

Velký boom zažívají i speciální softwarová prostředí s jednoduchým designem, určena k řízení týmových projektů jako je Cisco Spark, Microsoft Teams nebo Nureva Span. Cisco Spark umožňuje elegantně propojit pracovní týmy s interaktivním displejem Spark Board, videokonferenčními jednotkami od Cisco či telefonní službou. Do tohoto ekosystému lze jednoduše připojit i oblíbený WebEx a vše propojit i s aplikacemi třetích stran přes veřejné API. Vznikne cloudové prostředí určené pro týmovou spolupráci, avšak v uzavřené Cisco platformě – bez ohledu, zda-li jste v práci či doma, vše je k dispozici s garantovanou dostupností a zárukou zabezpečení dat.

   

Microsoft s Microsoft Teams a Office 365 podobně jako Cisco Spark umožňuje propojit svou vlastní softwarovou platformu s interaktivním displejem Microsoft Surface Hub. Microsoft platforma ve spojení se Skype for Businness výrazně usnadňuje týmovou spolupráci nad Office 365 dokumenty.

Nureva Span umožňuje okamžitě tvořit vizuální nápady ve velkých pracovních skupinách a se vzdálenými účastníky sdílet kreativní myšlenky na velkoformátové, panoramatické, interaktivní zdi nebo nad několika zobrazovači současně. S Nureva Span budou vaše firemní vize, strategie a plány mnohem přehlednější.

Jste připraveni na změny v digitálním světě každé úspěšné firmy? V případě, že vás novinky z ISE zaujaly, rádi vám ve formě zážitkové akce Inspired Collaboration setkání vše představíme. Otevřeli jsme v Praze a Brně předvádecí prostory, které vás vtáhnou do problematiky týmové spolupráce, kreativního a tvořivého myšlení a zapojení i vzdálených účastníků v digitálním světě. Můžete si prakticky vyzkoušet SMART iQ Point, Cisco Spark Board, Microsoft Surface Hub nebo Nureva Span.