< Zpět

Česká národní banka otevře nové návštěvnické centrum

Libuse Pitelkova | 20. 4. 2022

21. května 2022

Zdroj: Tisková zpráva ČNB [on-line]. 20.4.2022. Dostupné na ČNB otevře nové Návštěvnické centrum pro veřejnost - Česká národní banka (cnb.cz)

"Česká národní banka dnes spustila komunikační kampaň k blížícímu se otevření nového vzdělávacího centra, které vzniklo v budově ústředí ČNB v Praze v ulici Na Příkopě. Při této příležitosti oznámil guvernér ČNB Jiří Rusnok, že Návštěvnické centrum bude pro širokou veřejnost slavnostně otevřeno v sobotu 21. května 2022. Projekt Návštěvnického centra je dosud největším počinem ČNB na podporu finanční a ekonomické gramotnosti a dalším milníkem ve snaze centrální banky o větší otevřenost vůči široké veřejnosti.

V novém centru se návštěvníci srozumitelnou, interaktivní a zábavnou formou dozvědí o fungování centrální banky a její roli v ekonomice a osvojí si základní principy finanční a ekonomické gramotnosti. Součástí Návštěvnického centra bude i dosavadní expozice věnovaná historii peněz a měnového vývoje. Návštěva centra včetně prohlídek a doprovodných programů bude zdarma."

Více v TZ ČNB otevře nové Návštěvnické centrum pro veřejnost - Česká národní banka (cnb.cz)

...

"Návštěvnické centrum vzniklo v rámci komplexní revitalizace původní bankovní haly, která byla zahájena v roce 2021. Autorem architektonicko-výtvarného řešení je architektonické studio SGL Projekt, s.r.o., generálním dodavatelem stavebních prací se stala společnost Interier Říčany a.s. ze skupiny Ahrend a.s. Obsahovou náplň audiovizuálních zařízení, interaktivních prvků, vytvoření microsite Návštěvnického centra a dodání hardware a software zastřešila společnost AV MEDIA SYSTEMS, a.s. Audiovizuální prvky nové expozice Za měnou vznikly pod taktovkou režiséra a choreografa Michala Cabana. Její trvalou součástí je také několikaminutové video, vytvořené filmovým režisérem Jiřím Strachem za hudebního doprovodu od skladatele Ondřeje Soukupa. Hlavní roli v něm sehrají historické osobnosti na našich bankovkách, kterým propůjčili svůj hlas významní čeští herci Eliška Balzerová, Jiří Bartoška, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák a Ondřej Vetchý a operní pěvkyně Dagmar Pecková."

Prostory Návštěvnického centra v budově ústředí ČNB se veřejnosti poprvé otevřou v sobotu 21. května od 9 do 16 hodin, a to bez objednání. 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz