< Zpět

Mendelianum - atraktivní svět genetiky

Návštěvnické centrum pro popularizaci vědy a výzkumu v oblasti molekulární biologie a genetiky

PICT127210
PICT127211
PICT127213
PICT127214
PICT127217
PICT127218
PICT127220
PICT127221
PICT127227
PICT127229
PICT127234
Moravské zemské muzeum logo

Moravské zemské muzeum

Mendelianum spojuje historické prostory, ve kterých Johann Gregor Mendel pracoval, s novými vědeckými postupy v oblasti genetiky a molekulární biologie. Moderní laboratoř umožňuje prostřednictvím unikátních 3D modelů a moderních technologií zmenšit se na miliardtinu lidské velikosti, vstoupit do buněčného jádra, odhalit tajemství genetické informace a života.

Rok realizace: 2016
Kategorie: Kultura

Návštěvnické centrum Mendelianum je vybudováno v autentických prostorách, kde zasedala Mendelova vědecká společnost. V úvodu expozice je pro návštěvníky připravený "průlet" buněčným jádrem. Poutavou projekci návštěvníci sledují na LCD stěně složené z 20 LCD displejů při cestě výtahem do prvního patra. Pro návštěvníky je připravena minutová nebo tříminutová verze filmu, který nabízí pohled do buněčného jádra. 

    

Mendelova pracovna

Tuto místnost využívala Hospodářská společnost jako zasedací sál. Nejslavnějším členem Hospodářské společnosti byl právě Johann Gregor Mendel. V místnosti je dominantou starý malovaný strop, který je starý více jak 4 století. 

Laboratoř

Teoretické znalosti si návštěvníci mohou ověřit a rozšířit prostřednictvím dotykových obrazovek Focus Touch, na kterých je připravený zajímavý obsah na téma genetiky a molekulární biologie. V laboratoři nechybí ani laboratorní technika, kterou si mohou návštěvníci rovněž vyzkoušet a osahat.  
Jedním z takových přístrojů je Mikroskop, kde mohou návštěvníci zkoumat výsledné vzorky svých pokusů a obsah pak následně přenášet pomocí projekce pro další návštěvníky.

Slavnostní sál s projekcí
Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz