Ne vždy je možné si na výstavě či veletrhu vybrat ideální místo. Jak z nevýhody udělat přednost? Stejný problém jsme řešili se specialistou na výstavní expozice - společností MIBA. Napadlo nás elegantní řešení, které jsme neprve vyzkoušeli u nás ve skladu. A příště stavěli už naostro ve Stockholmu.

Někdy je třeba zvolit mezi lepším umístěním s komplikacemi v podobě sloupu a mezi stánkem s bezproblémovým místem, ale v neatraktivní části. Správné umístění stánku je však klíčové – v blízkosti hlavních vstupů, cateringu, průchodů či záchodů, případně velkých hráčů na trhu. Výběrem dobré lokality přitáhnete na váš stánek maximum návštěvníků. Bez publika totiž přijde veškerá námaha i investice s účastní na akci vniveč. Je proto výhodnější se smířit s určitými neduhy.

KLIDNĚ SLOUP UKAŽTE

Pokud je to i váš případ a sehnali jste pozici se sloupem, není potřeba věšet hlavu. Sloup nemusíte schovávat, ale právě naopak – pořádně ho ukažte! Obklopte ho LED stěnou ve tvaru válce, který bude kopírovat sloup. Na vzniklém prostoru pak můžete ukázat nějaký zajímavý obsah.

KAŽDÝ NÁPAD JE TŘEBA OTESTOVAT

Ve spolupráci se společností MIBA, která se specializuje na realizace výstavních stánků, jsme tento nápad nejprve otestovali v prostoru našich skladů na pražské Harfě. Díky tomu jsme ověřili, že je reálné postavit LED válec o průměru 2,5 m s výškou 5 m. Ke stavbě jsme použili naši LED stěnu Gloshine LM39.

REALIZACE V PRAXI

Po úspěšné zkoušce došlo na prověření v praxi. Opět ve spolupráci s MIBOU jsme realizovali stánek na stockholmském výstavišti. Válec umí být navíc díky čtyřem nosným trussům uvnitř konstrukce samostojný.