Mezi první z našich novinek pro rok 2017 patří dva sety nového čtecího zařízení pro kameru, které usnadní a zkrátí vaše natáčení.

Bez čtecího zařízení se neobejde žádné televizní studio. V poslední době ale nachází stále více využití i na konferencích – primárně u natáčení pozdravů a prezentací keynote řečníků. A tak stejně jako při sledování večerních zpráv mohou mít i návštěvníci kongresů a konferencí pocit, že řečník text nečte a promlouvá přímo k nim. Navíc použití čtecího systému zkrátí natáčecí čas a usnadní a zlevní výrobu příspěvku.

A jak takové čtecí zařízení vlastně funguje? Princip je jednoduchý – na odrazném skle, které je před objektivem kamery skloněno pod úhlem 45° směrem dolů, se odráží obraz monitoru, vodorovně umístěného pod kamerou. Moderátor čte, většinou bílý text na černém pozadí, který se posouvá nahoru, přičemž moderátor hledí přímo do objektivu kamery. Pro realizaci zakázky potřebujeme jen text v jakémkoli textovém formátu, který naši technici naimportují do odbavovacího softwaru a ovládají posuv textu na monitoru podle rychlosti čtení moderátora či řečníka.

V nabídce máme nově dva sety čtecího zařízení pro kameru Telepromter ProLine 24-INCHDíky velkému, dvaceti čtyř palcovému monitoru moderátor pohodlně přečte text, a to i na větší vzdálenosti. Tomu napomáhá i nový typ skla 60/40, které vytváří vyšší kontrast a jas displeje.  Nastavitelná je výška i úhel, pod kterým se daný text zobrazuje. Navíc software tohoto zařízení odbaví jak text, tak prezentaci v Power Pointu.

Čtecí zařízení dodáváme jako kompletní set i se stativem, kamerou a notebookem. Případně vám zapůjčíme jen čtecí zařízení se softwarem, pokud si budete přát využít své příslušenství pro použití setu. Vzhledem ke specifické montáži a ovládání, doporučujeme kompletní dodávku od nás. Výrobcem zařízení je americká společnost Prompter People, jeden z předních výrobců čtecích zařízení ať už pro TV produkci nebo pro konferenční účely.