Datum realizace: listopad 2010 Když má na trh přijít skutečně něco revolučního, zaslouží si taková věc i revoluční prezentaci. Přesně toto pravidlo se rozhodla dodržet i agentura Sudler&Hennessey Prague pod vedením Moniky Kamarytové. Nový lék pro léčbu diabetu mellitu 2. typu Onglyza™, má podle všeho skutečně blahodárné účinky pro nemocné diabetem druhého stupně. Pro porozumění mechanismu působení přípravku byla zvolena odborná konference „Svět Onglyza".

Tato stránka byla určena pro starší verzi našeho webu. Omlouváme za případné chybné zobrazení.

Datum realizace: listopad 2010 Když má na trh přijít skutečně něco revolučního, zaslouží si taková věc i revoluční prezentaci. Přesně toto pravidlo se rozhodla dodržet i agentura Sudler&Hennessey Prague pod vedením Moniky Kamarytové. Nový lék pro léčbu diabetu mellitu 2. typu Onglyza™, má podle všeho skutečně blahodárné účinky pro nemocné diabetem druhého stupně. Pro porozumění mechanismu působení přípravku byla zvolena odborná konference „Svět Onglyza". Propagátoři akce slibovali „prezentace v nové dimenzi" a své slovo opravdu dodrželi. Celá konference proběhla totiž v 3D stereoskopické podobě.

Monika Kamarytová, váš průvodce světem Onglyza

 

„Nápad udělat celé sympozium ve 3D formátu vznikl na jaře 2010, kdy jsme od klienta (společnost BMS) dostali zadání vymyslet netradiční sympozium, které představí nový přípravek, výrazně upoutá a současně bude hodně odlišné v porovnání s jinými odbornými sympozii. Navrhli jsme proto koncept, který je postaven na atypickém zážitku, hravosti a originalitě."

 

Prezentace v nové dimenzi

Tentokrát byla AV MEDIA vyzvána nejen pro technické zajištění akce, jdoucí od výroby obsahu až po projekci, natáčení a ozvučení, ale též pro „převod" standardních PowerPoint prezentačních snímků na 3D prezentace. Jednotlivé 3D orgány, klíčové nadpisy, grafy, to vše doslova vystupovalo z plátna na početnou audienci 145 osob během celé 2,5 hodinové konference.

3D konference se chystá dobýt stříbrné plátno

 

„Celé sympozium jsme pojali jako filmovou premiéru ve 3D neboli sympozium v nové dimenzi s názvem „Filmový výlet do země Onglyza". Pro promítání jsme si vybrali prostory Palace Cinemas, ve Slovanském domě v centru Prahy, který je pravidelným dějištěm všech velkých filmových premiér v ČR. Součástí filmového představení bylo nejenom převedení všech odborných přednášek do 3D formátu, ale i speciálně vyrobené kulisy, které evokovaly „výlet do země Onglyza", včetně vstupní „brány" v podobě suché mlhy, kterou návštěvníci sympozia procházeli do kinosálu. Společnost AV Media jsme si vybrali jako partnera technického provedení nejen pro její dlouholetou zkušenost v projekční a audiovizuální technice a pro vysokou profesionalitu, ale i proto, že má v současné době největší zkušenosti s 3D prezentacemi v ČR."

S brýlemi na nose

„Přednášející (přední lékařští odborníci) přijali skutečnost, že budou poprvé v životě přednášet v kině a ještě k tomu ve 3D, jako výzvu. Jejich reakce byly velmi kladné, přestože byli překvapeni nutností prezentovat s 3D brýlemi. Zpočátku se také netajili určitými obavami a nejistotou z prostoru, který vnímali díky 3D brýlím odlišně. Dokonce se během přednášení spontánně přesunuli z pódia mezi diváky, odkud z potřebné vzdálenosti s mikrofonem komentovali svoji přednášku.

 

Třetí rozměr příprav konference

„Realizace této odborné lékařské akce, kompletně realizované ve 3D, nám dala možnost nahlédnout do kuchyně 3D animátorů, pochopit technologie převádění klasických PowerPoint prezentací do formátu 3D, seznámit se s důležitými detaily spojenými s kvalitním 3D provedením a projekcí.

Co říci na závěr? Ačkoliv jsme zažili řadu stresových situací (jak už to u každého velkého projektu bývá), půjdeme do toho samozřejmě znovu a těšíme se na 3D rozměr s dalšími novými klienty."

 

Monika Kamarytová
ředitelka agentury Sudler&Hennessey
(samostatná divize společnosti
Young&Rubicam Praha)